Samsung Galaxy Note 4 SM-N9100

Samsung Galaxy Note 4 z Dual Sim już wkrótce w Chinach

Jeśli Samsung Galaxy Note 4 jest dla kogoś smartfonem idealnym, a jedynym, czego mu brakuje jest wsparcie dla standardu Dual SIM, to mam dla niego dobrą wiadomość. Już niedługo do chińskich sklepów trafi Samsung Galaxy Note 4, model SM-N9100, który rozwiąże raz na zawsze podobne problemy.

Samsung-Galaxy-Note-4-SM-N91000-3

W przeciwieństwie do standardowego Note’a czwartej generacji (SM-N910), model SM-N91000 posiada nie jeden, a dwa sloty na karty SIM, które umieszczone są w wygodnym miejscu, łatwo dostępnym zaraz po zdjęciu tylnej klapki urządzenia. Obydwie karty będą oczywiście w stanie ciągłej gotowości, a fakt ten odnotowany zostanie na górnej belce powiadomień.

Samsung-Galaxy-Note-4-SM-N91000-1

Jest to jednak jedyne usprawnienie względem „zwykłego” Galaxy Note 4. Podobnie jak standardowy model, SM-N91000 napędzany będzie przez chipset Qualcomm Snapdragon 805 (naturalnie ze wsparciem dla LTE) oraz 3 GB pamięci RAM. Znajdziemy tutaj także wyświetlacz o rozdzielczości Quad HD oraz rysik S Pen. Warto jednak zaznaczyć, że jeden ze slotów na karty SIM wspierać będzie 4G/3G/2G, drugi zaś skorzysta jedynie z 2G, co niestety wykluczy stosowanie go specjalnie do przeglądania sieci.

Zostało już potwierdzone, że wariant Galaxy Note 4 ze wsparciem dla standardu Dual SIM trafi na półki sklepowe w Chinach już niedługo, jednak nie mamy żadnych informacji odnośnie jego dostępności na innych rynkach, przez co osoby z innych części świata będą musiały pogłówkować i rozważyć zakupienie go w inny sposób.