Samsung Galaxy Note 8.0

Samsung Galaxy Note 8.0 oficjalnie zaprezentowany – poręczny tablet z rysikiem S Pen

Po miesiącach spekulacji, jeszcze przed startem Mobile World Congress – Samsung zaprezentował bezpośredniego konkurenta dla Apple iPada mini. Poznajcie Galaxy Note 8.0.

Samsung Galaxy Note 8.0

Samsung Galaxy Note 8.0

Nowy tablet koreańskiego producenta ma 8-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (189 ppi), czterordzeniowy chipset Exynos 4 z 1.6 GHz rdzeniami ARM Cortex-A9, 5 MP kamerę oraz 1.3 MP kamerkę przednią, do przeprowadzania rozmów wideo.

Jeśli chodzi o pamięć, produkt Samsunga ma się czym pochwalić. Na pokładzie znajdziemy 2 GB RAM w akompaniamencie z 16/32 GB pamięci użytkownika. Oczywiście koreański producent umożliwił rozbudowę tych zasobów, poprzez slot na karty microSD.  Tablet jest zasilany akumulatorkiem o pojemności 4,600 mAh.

Naturalnie jedną z największych zalet serii Note, jest stylus S Pen, który w Note 8.0 jest nawet bardziej zaawansowany, niż w Note II. Nowy rysik może tu dodatkowo zarządzać przyciskami Home i Wstecz. Całość doprawia zestaw aplikacji i funkcji dedykowanych pod stylusa, jak Air View (możliwość podglądu różnych treści np. rozwinięcia menu na stronie internetowej, bez potrzeby dotykania ekranu i „klikania”, jest to odpowiednik najechania kursorem myszki komputerowej na interaktywny element portalu, galerii, aplikacji itp.).

Jeśli chodzi o system operacyjny, mamy tu Android Jelly Bean, niestety w nie najnowszej już wersji 4.1.2. Całe szczęście Samsung zaimplementował w nim wszystkie te funkcje, jakie znamy z Note II i Galaxy S III, czyli Multi-View, Smart Stay, Pop Up Play itp.

Tablet ma także nową funkcję, która zmienia go w elektroniczny czytnik. Po wprowadzeniu urządzenia w tryb e-czytnika, ustawienia ekranu zostają dopasowane w taki sposób, aby można było na nim swobodnie i komfortowo czytać dokumenty.

Sporo osób ucieszy się pewnie z faktu, że Galaxy Note 8.0 ma port podczerwieni IR, który dzięki wbudowanemu oprogramowaniu, można wykorzystać np. jako pilot zdalnego sterowania do telewizora, odtwarzacza DVD itp.

Cena tabletu nie jest jeszcze znana, wiemy za to, że do Europy powinien zawitać jeszcze w drugim kwartale tego roku. Do dyspozycji dostępne będą dwie wersje urządzenia – z samym Wi-Fi, oraz z dodatkowym modułem łączności, HSPA+. Co ciekawe, za pomocą wersji z łącznością komórkową, będzie można przeprowadzać normalne rozmowy telefoniczne, wysyłać SMSy itp. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby Note 8.0 wykorzystywać jako „zwykły” telefon komórkowy.

Źródło: Samsung


  • Nazir

    Wole kupić jednak nowy Nexus 7 bez dwóch zdań