Samsung Galaxy Note 8.0 – w tle

Samsung Galaxy Note 8.0 – w sklepach pod koniec marca

Do rozpoczęcia targów MWC 2013 pozostał zaledwie tydzień. To właśnie tam Samsung ma podobno zaprezentować bezpośredniego konkurenta dla iPada mini – tablet Galaxy Note 8.0.

Samsung Galaxy Note 8.0 - w tle

Według najnowszych, niepotwierdzonych jeszcze informacji – koreański producent swój najnowszy tablet wprowadzi do sprzedaży pod koniec marca. Co w tej chwili wiemy o tym urządzeniu?

Galaxy Note 8.0 (jak się oczywiście domyślacie) ma mieć 8-calowy ekran, o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (lepsza, niż w iPadzie mini, gdzie rozdziałka wynosi zaledwie 1024 x 768 pikseli). Tablet w swoim wnętrzu kryje także czterordzeniowy procesor 1.6 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Tak jak i w całej serii Note, tak i tu, razem z tabletem dostaniemy rysik S Pen, który znacząco wzbogaca funkcjonalność urządzenia.

Nie da się ukryć, że Note 8.0 jest odpowiedzią Samsunga na iPada mini. Jak się jednak okazuje, cena tego tabletu będzie nieznacznie wyższa, niż produktu Apple. Urządzenie w wersji z samym Wi-Fi i 16 GB pamięci wewnętrznej, ma kosztować 359 euro (ok. 1515 zł), natomiast wariant z łącznością 3G będzie dostępny w cenie 449 euro (ok. 1900 zł).

Źródło: PhoneArena


  • Nazir

    Biorąc pod uwagę cenę to lepiej kupić iPad mini i dostać aktualizację systemu niż kupować bubla od Samsung z android.

    Dla mnie nowy Nexus7 jest najlepszą ofertą na dłużej