Samsung-Galaxy-Note-0

Samsung Galaxy Note czyli skrzyżowanie tabletu i telefonu

Samsung na targach IFA w Berlinie zaprezentował „tableto-smartfon”, Galaxy Note z 5.3-calowym ekranem.

Samsung Galaxy Note

Galaxy Note to dość dziwny produkt, gdyż posiada wszelkie funkcje telefonu, ale wielkość ekranu zdecydowanie powyżej przeciętnej. Urządzenie wyposażono w 5.3-calowy ekran WXGA (1280×800), HD Super AMOLED, 285ppi. W zestawie z Galaxy Note dostaniemy też S Pen, czyli spory rysik obsługujący niektóre aplikacje (S Planner, S Memo, itp.).

Samsung Galaxy Note

A co, jeśli chodzi o wnętrze Galaxy Note? Tutaj nie ma na co narzekać – do dyspozycji mamy układ Exynos z dwurdzeniowym procesorem 1.4GHz, 1GB RAM, oraz układ graficzny Mali-400MP. Ten „smartfono-tablet” posiada też niezłą, 8MP kamerę z możliwością nagrywania filmów w jakości 1080p, oraz 2MP kamerkę do wideorozmów. Urządzenie działa w oparciu o system Android 2.3.4 Gingerbread.

Samsung Galaxy Note

Gabaryty urządzenia nie są wcale takie straszne – ma ono 9.65mm grubości i waży 178 gram. Bateria w Galaxy Note powinna trochę wytrzymać, gdyż zastosowano tutaj ogniwo o pojemności 2,500mAh. Do dyspozycji będzie też sporo akcesoriów, w stylu stacji dokujących, uchwytów do samochodu i do S Pen’a. W tej chwili niestety nie znam przyszłej ceny tego cacka, ani daty jego premiery sklepowej – jeśli coś się na ten temat pojawi, dam znać. Dla osłody poniżej umieszczam filmik reklamujący Note.

Źródło: GSMArena