Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II dostaje aktualizację do Android 4.1.2

Samsung rozpoczął dystrybucję najnowszej aktualizacji dla Galaxy Note II. Upgrade zawiera m.in. Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean i kilka dodatkowych usprawnień.

Samsung Galaxy Note II

Note II to bardzo specyficzny smartfon (smartblet), który pomimo swoich sporych gabarytów – sprzedaje się bardzo dobrze. Niestety, ta obecnie najdroższa słuchawka koreańskiego producenta nie działa w oparciu o najnowszy system Google. Samsung, chcąc na bieżąco aktualizować swoje najnowsze produkty, właśnie udostępnił dla międzynarodowych wersji Note II i Note II LTE aktualizację, która podnosi system urządzenia do wersji 4.1.2. Nie jest to najświeższa wersja Jelly Bean (gdyż ta nosi numer 4.2), jednak tą posiadacze N II dostaną w późniejszym terminie.

Najnowszy, rozprowadzany właśnie firmware nosi numer JZO54K, co w nim nowego?

 • usprawnienie wydajności przeglądarki (działa jeszcze szybciej)
 • od teraz można wyłączyć funkcję Multi-View
 • regulacja jasności ekranu na pasku powiadomień może być teraz wyłączona
 • efekt rozmytego tuszu na ekranie blokowania
 • nowa aplikacja Group Cast (dzielenie się dokumentami, galerią lub muzyką z przyjaciółmi w czasie rzeczywistym)
 • ciągłe wpisywanie na klawiaturze Samsunga (tak, jak na klawiaturze Android 4.2)
 • panel powiadomień można teraz personalizować

Tradycyjnie – tego typu aktualizacje są udostępniane w kilku turach, więc nie wszyscy dostaną nowy ROM od razu. Z informacji, które posiadam wynika, że w Polsce aktualizacja dotarła już do właścicieli Note II z sieci PLAY. Osobiście mam w kieszeni niebrandowaną wersję N7100, pochodzącą z Samsung Polska – niestety sprawdzanie dostępności upgrade poprzez OTA nie daje rezultatów. Jeśli uda mi się zaktualizować smartfon, na pewno Was powiadomię. Gdyby jednak komuś udało się to wcześniej, niech koniecznie da znać w komentarzu, pod artykułem. Przypomnę tylko, że aktualizować można zarówno poprzez Over-the-Air, jak i program Kies.

Aktualizacja: Według niepotwierdzonych informacji aktualizacja Android 4.1.2 dla Note II została wstrzymana. Powodem takiego stanu rzeczy ma być błąd w firmware, powodujący nieprawidłowe działanie kamery i wymuszone restarty smartfona. Jeśli dostanę jakieś nowe informacje na ten temat, na pewno dam Wam o tym znać.

Aktualizacja: Android 4.1.2 dla Note II został nareszcie udostępniony także i w Polsce. Pochodzące z polskiej dystrybucji egzemplarze Note II (Samsung Polska) można już aktualizować zarówno poprzez OTA, jak i program KIES.

Źródło: SamMobile


 • Michał

  Ok to będziemy czekać. Wesołych

 • Michał

  Witam ja mam Note 2 z media markt kupiony tydzień temu i również czekam na aktualizacje wiadomo już coś może?

  • http://smartfan.pl Pest

   W tej chwili niestety nic nie wiadomo, Samsung chyba faktycznie skopał coś w aktualizacji i teraz ją dopracowuje. Nie wiadomo, kiedy pojawi się w Polsce.

 • Zgredzik

  No i niestety na moim Note II z Samsung Polska – nadal nie ma dostępnej tej aktualizacji. Ktoś wie kiedy będzie?