Samsung Galaxy Note II N7108D

Samsung Galaxy Note II N7108D ze Snapdragonem 600 oficjalnie zaprezentowany

Samsung obrał sobie doskonałą strategię, która pozwala na przedłużanie żywotności rynkowej sprzętu. Ten koreański producent co jakiś czas wypuszcza lekko odświeżoną / zmodyfikowaną wersję smartfona, która „ożywa na nowo”. Nie inaczej jest z Galaxy Note II, który właśnie doczekał się wariantu z chipsetem Snapdragon 600.

Samsung Galaxy Note II N7108D

Nowy Samsung Galaxy Note II (oznaczony kodem N7108D) wygląda identycznie, jak jego oryginał. Ma 5.5″ ekran 720p Super AMOLED oraz rysik S Pen. Nowy chipset dodaje jednak trochę nowych funkcji, jak np. łączność TD-LTE, FDD-LTE oraz TD-SCDMA. Na pokładzie nie zabrakło jednak klasycznego WCDMA i GSM.

Układ Snapdragon 600 daje jednak ogromnego, wydajnościowego „kopa”. Mamy tu przecież cztery rdzenie Krait 300, które zastąpiły Cortex-A9 oraz grafikę Adreno 320, zastępującą GPU Mali-400. Jeśli wierzyć benchmarkom (na ten temat nie ma jeszcze żadnych, oficjalnych informacji) CPU jest taktowany zegarem 1.9GHz, a jego wsparcie stanowi 2GB RAM’u. Smartblet Galaxy Note II N7108D działa w oparciu o system Android 4.2.2 Jelly Bean, wraz z nakładką TouchWiz.

Najsmutniejsze jest niestety to, że smartfon pojawi się najprawdopodobniej wyłącznie w ofercie chińskiego operatora China Mobile. Dzisiejsza informacja nie wspomina nawet o ewentualnej premierze N7108D poza granicami Chin. Mimo wszystko nie powinniśmy się przejmować tym faktem. Przecież we wrześniu premiera Galaxy Note III, który z całą pewnością pojawi się w polskich sklepach.

Źródło: Weibo