Samsung Galaxy Note III – koncept

Samsung Galaxy Note III będzie wyposażony w 6″ ekran AMOLED

Korea Investment & Securities Co. przewiduje, że nowy phablet Samsunga, Galaxy Note III, będzie wyposażony w 6-calowy ekran AMOLED. Niestety, wyświetlacz nie będzie miał nic wspólnego z zaprezentowanymi na początku tego roku, giętkimi matrycami YOUM.

Samsung Galaxy Note III - koncept

Samsung Galaxy Note III – koncept

Według raportu opublikowanego przez dom inwestycyjny Korea Investment & Securities Co., Samsung jeszcze nie jest gotowy do masowej produkcji elastycznych ekranów OLED. Koreański gigant nadal potrzebuje nieco czasu, aby zaadoptować nowe wyświetlacze dla swoich kluczowych produktów. W tej chwili Samsung jest podobno w stanie wyprodukować zaledwie 23 tysiące elastycznych ekranów na miesiąc. W żadnym przypadku nie wystarczyłoby to na pokrycie zapotrzebowania, które pojawiłoby się wraz z premierą pierwszego urządzenia, wyposażonego w elastyczny ekran OLED.

Kiedy możemy się spodziewać pierwszych produktów Samsunga z giętkimi ekranami? Najprawdopodobniej nie wcześniej, niż w przyszłym roku. Galaxy Note III, który zostanie zaprezentowany najpewniej we wrześniu (na IFA 2013 w Berlinie), będzie wyposażony w „zwykły” wyświetlacz AMOLED o wielkości 6 cali. Reszta specyfikacji tego giganta, to niestety czyste spekulacje. Wewnątrz Note 3 ma się znaleźć 3 GB RAM, 8-rdzeniowy chipset Exynos 5 Octa z grafiką Mali-450, 13 MP kamera i naturalnie znany z całej serii Note, rysik S Pen.

Jeśli chodzi o design nowego smartbletu, to mogę iść o zakład, że będzie on podobny do koncepcyjnego urządzenia, widocznego na zdjęciu z początku artykułu. Czy te domysły okażą się prawdą? O tym przekonamy się już we wrześniu. Gdyby ktoś chciał poczytać więcej, na temat prawdopodobnej specyfikacji Galaxy Note III, zapraszam do lektury mojego poprzedniego artykułu.

Źródło: Korea Investment & Securities Co.