Samsung Galaxy Note III – koncept

Samsung Galaxy Note III dostanie optyczną stabilizację obrazu? (aktualizacja)

Jak donosi koreański portal ETNews, Samsung testuje kamerę z optyczną stabilizacją obrazu (OIS), która (jeśli testy się powiodą) znajdzie się w następnym phablecie tego producenta, Galaxy Note III.

Samsung Galaxy Note III - koncept

Samsung Galaxy Note III – koncept

OIS to jednak nie jedyny nowy “ficzer”, w który ma być wyposażony Note III. Samsung ma także umożliwić edycję zdjęć “w locie”, za pomocą zintegrowanego ze smartbletem rysika S Pen. Informacja z ETNews mówi także o tym, że podczas projektowania Note III brano pod uwagę 3x zoom optyczny, jednak ze względu na konieczność pogrubienia obudowy urządzenia, projekt zarzucono.

ETNews cytuje także jednego z pracowników Samsunga, według którego dla Galaxy Note III testowane są teraz różne rozwiązania:

Na tym etapie rozważmy różne rozwiązania technologiczne – na przykład OIS (optyczna stabilizacja obrazu) oraz funkcje migawki. Mimo wszystko nic nie jest jeszcze potwierdzone, więc nie możemy jednoznacznie potwierdzić, że te funkcje będą zastosowane w Galaxy Note 3.

Informacja na temat OIS wydaje się być bardzo prawdopodobna. Przecież Nokia i HTC już stosują w swoich produktach tą technologię. Nie ma się więc co dziwić, że Samsung również chce mieć coś podobnego. Jeśli o mnie chodzi, to szczerze wątpię, że Samsung zastosuje tak zaawansowane funkcje kamery w Note III. Koreańczycy prędzej wypuszczą osobny smartfon, ukierunkowany na robienie zdjęć (Galaxy S4 Zoom?), niż zrobią “wszystkomające” urządzenie.

Dotychczasowe plotki na temat Note III sugerują, że smartfon ma posiadać 5.99-calowy ekran 1080p Super AMOLED, podkręcony chipset Exynos 5 Octa oraz 3 GB RAM. Smartblet zostanie pokazany na wrześniowych targach IFA 2013. Jest na co czekać!

Aktualizacja: Dzisiaj dociera do nas dosłownie cała plejada plotek, na temat Galaxy Note 3. Według najnowszych, Samsung ma problemy z produkcją chipu Exynos 5 Octa, więc nowy smartblet zostanie oparty o chipset Qualcomm Snapdragon 800. Jeśli plotka się potwierdzi, to we wnętrzu znajdą się mocarne, cztery rdzenie Krait 400 (o częstotliwości nawet do 2.3 GHz) oraz GPU Adreno 330, wspierające nagrywanie i odtwarzanie filmów w jakości 4K. Co więcej, Snapdragon 800 kryje w swoim wnętrzu LTE nowej 4 kategorii (oferujące prędkości przesyłu rzędu 300Mbps (DL) i 75Mbps (UP)) oraz obsługę dźwięku 7.1.

Źródło: ETNews, ZDNet