Samsung Galaxy Note III – koncept

Samsung Galaxy Note III GT-N7200 – kamera taka sama, jak ta w Galaxy S4?

Do premiery kolejnego phabletu Samsunga, pozostały jakieś 4 miesiące. Nie ma się więc co dziwić, że im bliżej oficjalnej prezentacji tego urządzenia, tym w sieci zaczyna się pojawiać coraz więcej plotek na jego temat. Tym razem mam dla Was przykładowe zdjęcie, rzekomo wykonane za pomocą Samsunga Galaxy Note III.

Samsung Galaxy Note III - koncept

Samsung Galaxy Note III – koncept

Nie mam zielonego pojęcia, czy fotografią została faktycznie wykonana Samsungiem Galaxy Note III, czy też nie. Faktem, że wyciągnięte ze zdjęcia dane EXIF, potwierdzają jego prawdziwość. Według nich fotografia została wykonana smartbletem Samsunga, o nazwie kodowej GT-N7200 (Note II nosi kod N7100), działającego pod kontrolą firmware w wersji N7200XXUAMEB, czyli z maja tego roku. Jeśli chodzi o obiektyw, to ma on jasność f/2.2 (pełne dane EXIF możecie obejrzeć w poniższej tabeli). Co ciekawe, rozdzielczość fotografii potwierdza wcześniejsze plotki, według których urządzenie będzie wyposażone w 13 MP kamerę. Mało tego, wychodzi na to, że zarówno czujnik, jak i obiektyw, będą w Note III identyczne, jak w Galaxy S4.

Samsung Galaxy Note III - EXIF

Fotografia, którą możecie poniżej oglądać może i nie jest najpiękniejsza, jednak zdradza nam sporo na temat Note 3. Zdjęcie jest dobrej jakości i bardzo bogate w detale. Co prawda widać na nim delikatny, fioletowy odcień, jednak pamiętajmy, że fotografia została pewnie wykonana przedprodukcyjnym, testowym egzemplarzem Galaxy Note III. Do momentu premiery Samsung najprawdopodobniej jeszcze bardziej dopracuje swój produkt.

Samsung Galaxy Note III - przykładowe zdjęcie

Skąd zdjęcie pochodzi? Pojawiło się jakiś czas temu na naszym forum. Umieścił je tam użytkownik, o nicku Pyrto. Inny user o nicku Karl myśli, że mogło ono wyciec z łódzkiego centrum R&D (badań i rozwoju) Samsunga. Czy tak jest faktycznie?

Przypominam, że Samsung najprawdopodobniej zaprezentuje Galaxy Note III już we wrześniu, podczas berlińskich targów IFA 2013. To właśnie wtedy przekonamy się, czy nowy phablet Koreańczyków będzie faktycznie wyposażony w 13 MP kamerę, żywcem wyciągniętą z Galaxy S4. Do tego momentu traktujcie tego typu przecieki z przymrużeniem oka.

Źródło: Forum SmartFan