Samsung Galaxy Note III – AnTuTu

Samsung Galaxy Note III i Xiaomi Mi-3 pojawiły się w wynikach AnTuTu

Dwa, niezapowiedziane jeszcze urządzenia, Samsung Galaxy Note III oraz Xiaomi Mi-3, pojawiły się w wynikach benchmarku AnTuTu. O ile wynik Note III „szału nie robią”, to rezultat Xiaomi Mi-3 już tak.

Samsung Galaxy Note III - AnTuTu

Galaxy Note III, który w benchmarku widnieje pod symbolem N7200, uzyskał w wynikach AnTuTu (które możecie oglądać powyżej) kilka różnych rezultatów. Nas interesuje oczywiście ten najlepszy, gdzie urządzenie osiągnęło 27914 punkty. Taka zdobyczy nie jest niestety niczym szczególnym i zaledwie o kilkaset punktów przebija Galaxy S4. Co ciekawe, jeśli spojrzycie na tabelkę AnTuTu to zobaczycie, że testowany N7200, działał pod kontrolą systemu Android 4.3 i z procesorem o taktowaniu 1.6 GHz. Warto zauważyć, że zegar o takiej częstotliwości jest też zastosowany w Galaxy S4, w wariancie z chipsetem Exynos 5 Octa.

Xiaomi Mi-3 - AnTuTu

Drugie z urządzeń, to chiński smartfon Xiaomi Mi-3, który ma być jednym z nielicznych urządzeń, działających w oparciu o platformę Qualcomm Snapdragon 800. Jak możecie zobaczyć powyżej, Mi-3 z procesorem o taktowaniu 2.1 GHz, osiągnął kosmiczne 84033 punkty. Takiego wyniku nie uzyskało chyba żadne, z do tej pory testowanych urządzeń. Snapdragon 800 może i ma GPU Adreno 330 i cztery rdzenie Krait 400, ale czy chipset jest aż tak mocny? Dla porównania poprzednik Mi-3, model Mi-2, uzyskiwał w AnTuTu „zaledwie” 21000 punktów.

Dodam jeszcze tylko, że benchmark zdradza nam, iż Mi-3 jest smartfonem, wyposażonym w ekran Full HD (1920×1080 pikseli). Kiedy Mi-3 zostanie oficjalnie zaprezentowany? Tego w tej chwili jeszcze nie wiadomo. Można się jednak domyślać, że z jego dobrodziejstw będą mogli korzystać jedynie Chińczycy, gdyż Xiaomi swoje produkty sprzedaje w zasadzie tylko na terenie Chin.

Źródło: GSMArena


  • Łukaaz

    Moj note 3 neo ( ale 6 rdzeni) wynik 30850 pkt w antutu.

  • kub4nek

    Xiaomi Mi-3 – benchmark to na 99% fake. Na stronie AnTuTu wyczytałęm 😛