Samsung mobile – logo

Samsung Galaxy Note III jednak bez optycznej stabilizacji obrazu?

Samsung Galaxy Note III, którego oficjalny debiut zaplanowano na 4 września – może zadebiutować bez jednej z kluczowych funkcji, a mianowicie optycznej stabilizacji obrazu. Dlaczego Samsung nie zastosuje w swoim smartblecie tego elementu?

Samsung mobile - logo

Według nieoficjalnych doniesień Samsung u swoich dostawców złożył zamówienie na 10 milionów modułów OIS do kamery głównej. Moduł, który w swoich produktach stosuje Nokia (Lumia 1020, Lumia 928), HTC (One) oraz LG (G2) – odpowiada za stabilizację obiektywu kamery podczas robienia zdjęcia lub kręcenia filmu. Dzięki niemu filmy są pozbawione drgań a fotografie wychodzą mniej rozmazane. Niestety jak donosi jeden z koreańskich portali informacyjnych, dostawcy nie są w stanie sprostać takiemu zamówieniu, więc Samsung musiał całkowicie zrezygnować z optycznej stabilizacji obrazu w Note III.

Oczywiście tą wiadomość traktujcie z dużym przymrużeniem oka. Osobiście nie sądzę, aby Samsung mógł sobie pozwolić na taki brak w Note III. Jeśli koreański producent faktycznie zrezygnuje z OIS, smartblet będzie pod względem aparatu daleko w tyle za konkurencją, co negatywnie wpłynie na jego poziom sprzedaży. Zresztą, jak pokazało LG – m.in. dzięki optycznej stabilizacji obrazu G2 robi przepiękne zdjęcia. Fajnie by było, gdyby i właściciele Galaxy Note III mogli skorzystać z tej funkcji. Wszystko wyjaśni się oczywiście 4 września, bo to wtedy Sammy pokaże swój nowy phablet.

Źródło: TechKiddy