Samsung Galaxy Note III – koncept

Samsung Galaxy Note III jednak z 5.9″ ekranem?

Samsung Galaxy S4, po swojej oficjalnej prezentacji, przestał już być tematem plotek i domysłów. Wszyscy, samsungowi plotkarze przerzucili się teraz na nowy obiekt – Galaxy Note III, który zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku.

Samsung Galaxy Note III - koncept

Samsung Galaxy Note III – koncept

Najnowsze doniesienia, rozpowszechnianie na łamach koreańskiego dziennika Korea Times, sugerują, że Galaxy Note III nie będzie jednak wyposażony w 6.3-calowy ekran, a raczej w 5.9-calowy. Taką wielkość wyświetlacza potwierdzają podobno dostawcy komponentów, którzy już otrzymują pierwsze zamówienia od Samsunga. Koreański producent za kilka dni ma już nawet przedstawić amerykańskim operatorom komórkowym pierwsze koncepty, przedstawiające Note III.

Niestety, w tej chwili na temat Note III nie wiemy zbyt wiele. Według plotek, wyświetlacz smartfonu ma być oparty o technologią OLED Full HD, ale na tym nasza wiedza się kończy. Biorąc pod uwagę poprzednie generacje tego smartbletu, można z dużą dozą prawdopodobieństwa wywnioskować, że swoim designem Note III (a może Note 3), będzie bardzo przypominał Galaxy S4. Możemy się także spodziewać, że procesor w urządzeniu będzie nieco bardziej podkręcony, niż ten w S4. Ja osobiście bardzo liczę na to, że Samsung w Note III zastosuje nie jak do tej pory, głośnik mono – ale dwa, frontowe głośniczki stereo (widoczne zresztą na powyższym, koncepcyjnym obrazku).

Kiedy odbędzie się premiera Note III? Ostatnio wspominanym i najbardziej prawdopodobnym terminem, są okolice berlińskich targów IFA 2013, które startują na początku września.

Źródło: Korea Times, GSMArena