Samsung Galaxy Note III

Samsung Galaxy Note III: pierwsze wyniki z benchmarku trafiły do sieci

Trzecia generacja Samsunga Galaxy Note będzie jedną z najgorętszych premier tej jesieni, jednak nadal tak naprawdę nikt nie wie, jaki kształt przybierze nowy „Notes”. Oczywiście pewne pojęcie na ten temat dają nam niektórej przecieki, jak np. dzisiejszy, którzy rzekomo ukazuje wynik Note III w benchmarku AnTuTu.

Samsung Galaxy Note III - benchmark

Na powyższym obrazku, który jest zrzutem ekranu z benchmarku AnTuTu, widać wynik urządzenia o nazwie kodowej SM-N900 (co wskazuje na jakiś chiński wariant Note 3). Jeśli wierzyć tej informacji, testowany SM-N900 działał w oparciu o Android 4.2.2 i był wyposażony w chipset Exynos 4 Octa, taktowany zegarem 1.9GHz. Wynik 33,082 punktów jaki osiągnął ten smartfon robi ogromne wrażenie. Dla porównania Galaxy S4 w wersji z Exynos 4 Octa 1.8GHz w tym samym benchmarku uzyskał nieco ponad 27,000 punktów. Dlaczego Note III zrobił lepszy wynik? Może dlatego, że Samsung lepiej zoptymalizował w nim chip Exynos, który jak dobrze wiemy ma ogromny potencjał, ale jest średnio „ogarnięty” pod względem softu.

Miejcie oczywiście na względzie, że powyższe wyniki mogły zostać w bardzo łatwy sposób sfabrykowane, więc traktujcie je ze sporym przymrużeniem oka. Także specyfikacja może do premiery ulec diametralnym zmianom. Pojawiają się także informacje, że do prezentacji Samsung zaktualizuje jeszcze system w Note III do Androida w wersji 4.3 Jelly Bean (Google zademonstruje 4.3 Jelly Bean prawdopodobnie w przyszłą środę).

Źródło: AndroidSpin