Samsung Galaxy Note III – koncept

Samsung Galaxy Note III z 5.9″ ekranem?

Dziennik Korea Times, powołując się na anonimowego przedstawiciela Samsunga sugeruje, że kolejna odsłona smartbletu Galaxy Note, będzie wyposażona w 5.9-calowy ekran AMOLED.

Samsung Galaxy Note III - koncept

Samsung Galaxy Note III – koncept

Na temat potencjalnego ekranu w Note III mieliśmy już klika plotek. Według ostatniej, smartblet miał być wyposażony w ogromny, 6.3-calowy wyświetlacz. Informator Korea Times dementuje jednak tę informację twierdząc, że nowy smartblet Samsunga będzie zaopatrzony w 5.9-calowy ekran, wykonany w technologii AMOLED. Co mnie już nie dziwi, Note III ma być wyposażony w 8-rdzeniowy chipset Exynos Octa. Będzie to zapewne nieco podkręcona wersja układu, zamontowanego w Galaxy S IV (tak, jak to było w przypadku S III i Note II).

Ciekaw jestem, czy koreańskiemu producentowi uda się powiększyć ekran w Note III, nie zmieniając gabarytów smartbletu, w stosunku do Note II. Równowaga pomiędzy polepszonym komfortem płynącym z większego ekranu, a zmniejszoną mobilnością urządzenia, jest bardzo chwiejna. Samsung ciągle stara się ją zachować i myślę, że w Note II jak najbardziej mu się to udało. Czy tak samo będzie w przypadku Note III? O tym przekonamy się dopiero w drugiej połowie roku (najprawdopodobniej pod koniec sierpnia lub na początku września), kiedy to według Korea Times, Samsung pokaże swój nowy, androidowy smartblet.

Źródło: Korea Times