Samsung Galaxy Note III – koncept

Samsung Galaxy Note III z nagrywaniem filmów 4K?

Rynek telewizorów nieustannie się zmienia. Jeszcze nie tak dawno temu wszyscy używaliśmy telewizorów kineskopowych, a już dzisiaj (póki co nieśmiało) do sklepów zaczynają zaglądać telewizory o rozdzielczości 4K. Według koreańskiego dziennika Korea Economic Daily Samsung już przygotowuje swoich konsumentów na 4K i w najnowszej odsłonie phabletu Galaxy Note III – wprowadzi możliwość nagrywania filmów w tej rozdzielczości.

Samsung Galaxy Note III - koncept

Samsung Galaxy Note III – koncept

Jak donosi Korea Economic Daily Galaxy Note III ma nagrywać wideo w rozdzielczości 4K (2840 x 2160 pikseli) oraz odtwarzać dźwięk w jakości 24-bit/192kHz. Oczywiście tak dobrej jakości dźwięk może się przydać audiofilom, jednak nie wiem czy się przyda podczas nagrywania 4K.

Naturalnie aby móc podziwiać efekty naszych nagrań będziemy musieli mieć do tego odpowiedni sprzęt, czyli telewizor 4K. W Polsce już pojawiają się w sprzedaży pierwsze tego typu urządzenia, jednak ich cena wynosi prawie 20 tysięcy złotych. Wygląda więc na to, że może i producenci wprowadzą do swoich smartfonów nagrywanie 4K, jednak tak naprawdę niewiele osób będzie mogło z tego korzystać. Inna kwestia jest taka, jak dużo będzie zajmować film przechwycony w tej rozdzielczości? Samsung, który do swoich produktów ładuje pamięciożerną nakładkę TouchWiz mocno ogranicza nasze możliwości. Może się więc okazać, że kilkuminutowe „szaleństwo” z 4K zajmie nam dużą część pamięci w smartfonie.

Przypominam, że Galaxy Note III będzie oficjalnie pokazany 4 września w Berlinie, na rozstrzygnięcie wszystkich wątpliwości nie będziemy więc musieli czekać zbyt długo.

Źródło: Korea Economic Daily