Samsung-Galaxy-Player-58-0

Samsung Galaxy Player 5.8 oficjalnie zaprezentowany

Samsung oficjalnie zaprezentował urządzenie, co do którego byliśmy przekonani, że zostanie zaprezentowane podczas targów IFA 2012. Poznajcie Galaxy Player 5.8.

Samsung Galaxy Player 5.8

Samsung Galaxy Player 5.8 wyciekł dokładnie tydzień temu. Mogliśmy wtedy poznać jego pełną specyfikację oraz wygląd. Samsung świadom przecieku – postanowił najwyraźniej oficjalnie zaprezentować urządzenie. Galaxy Player 5.8 nie jest tak naprawdę smartfonem – gdyż w odróżnieniu od tego typu urządzeń, pozbawiono go modułu GSM, przez co wykonywanie rozmów telefonicznych i wysyłanie wiadomości tekstowych jest niemożliwe.

Samsung Galaxy Player 5.8

Najbardziej zauważalnym aspektem Galaxy Player 5.8, jest oczywiście jego ogromny, 5.8-calowy ekran TFT-LCD o dość kiepskiej rozdzielczości, jak na tak wielkie gabaryty (qHD 540×960 pikseli).

Samsung Galaxy Player 5.8

Poza ekranem znajdziemy tu 2,500mAh baterię, kamerę VGA do rozmów wideo, wbudowane głośniki stereo, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, 16 lub 32GB pamięci wewnętrznej oraz slot na karty microSD.

Samsung Galaxy Player 5.8

Jeśli chodzi o oprogramowanie, mamy tu Android 4.0 Ice Cream Sandwich z nakładką TouchWiz UI.

Samsung swój produkt ma zamiar kierować do osób uczących się, które wraz z urządzeniem dostaną m.in. aplikację Learning Hub, zawierającą tysiące e-booków, słowniki oraz inne pomoce naukowe. Ciekawe tylko, czy Samsung zamierza te usługi oferować tylko na terenie Korei Południowej, czy także poza jej granicami.

Niestety, w tej chwili to wszystko co wiemy na temat Galaxy Player 5.8. Możemy się jednak spodziewać, że Samsung ujawni więcej szczegółów na jego temat – podczas targów IFA 2012, które startują już w tym tygodniu.

Źródło: Samsung