Samsung Galaxy Pocket Duos

Samsung Galaxy Pocket Duos oficjalnie zaprezentowany

Samsung Galaxy Pocket Duos GT-S5302, czyli budżetowy smartfon z obsługą dwóch kart SIM – został oficjalnie zaprezentowany przez koreańskiego producenta.

Samsung Galaxy Pocket Duos


Słuchawka jest bratem-bliźniakiem zaprezentowanego w marcu telefonu Samsung Galaxy Pocket. Smartfon oczywiście nie powala swoją specyfikacją, jednak jako urządzenie z niskiej półki – ma przecież kosztować niewiele. Galaxy Pocket Duos działa pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread, ma 2.8-calowy ekran QVGA, jednordzeniowy procesor o taktowaniu 832MHz i 2GB pamięci użytkownika (którą można rozszerzyć kartą microSD). Za aparat służy tu 2MP przetwornik z obiektywem o stałej ostrości. Kluczową funkcją Pocket Duos, jest oczywiście obsługa dwóch kart SIM – dual SIM.

Słuchawka mierzy 103,9×57,9×12,98mm i waży zaledwie 100 gram. Można śmiało stwierdzić, że Galaxy Pocket Duos to jeden z najbardziej poręcznych smartfonów na rynku. Jeśli chodzi o zasilanie, mamy tu ogniwo o pojemności 1,200mAh, które według producenta wytrzymuje 15 godzin rozmów w sieci 2G i 6 godzin w sieci 3G.

Samsung nie zdradził niestety, kiedy zamierza Galaxy Pocket Duos wprowadzić do sklepów i ile wyniesie jego cena. Możemy się jednak spodziewać, iż cena urządzenia wyniesie mniej-więcej tyle, co koszt modelu Galaxy Y Duos, czyli około 500zł.

Źródło: Samsung