Samsung Galaxy Pop 2

Samsung Galaxy Pop – pomarańczowy smartfon dla młodzieży

Samsung dla swojego rodzimego, koreańskiego rynku zaprezentował nowy smartfon z systemem Android – Galaxy Pop.

Samsung Galaxy Pop

Galaxy Pop to taj naprawdę nieco zmodyfikowana wersja Galaxy Premier. Mamy tu czterordzeniowy chipset Exynos 4412 z procesorem o taktowaniu 1.4 GHz, 4.65-calowy ekran HD Super AMOLED, 8 MP kamerę główną i 2 MP kamerkę przednią. Wewnątrz znajdziemy także 2,100 mAh baterię, system Android 4.1.2 Jelly Bean, 1 GB RAM oraz 8/16 GB pamięci wewnętrznej. Za łączność odpowiadają takie moduły, jak Wi-Fi, Bluetooth, NFC oraz 4G LTE. Jak się można spodziewać, gabaryty Pop są bardzo zbliżone do wymiarów Premier – smartfon mierzy 9.05 mm grubości.

Musicie przyznać, że pomarańczowy kolor Galaxy Pop może przypaść niektórym konsumentom do gustu. W ofercie androidowych smartfonów dominują takie kolory, jak czarny, biały i ewentualnie srebrny. Zdecydowanie brakuje tutaj „żarówiastych” barw, rodem z nowej serii Lumia. Nie wszyscy chcą przecież mieć klasyczny kolor słuchawki, a soczysta pomarańcz wydaje się bardzo atrakcyjną alternatywą.

Niestety, Galaxy Pop jest przeznaczony wyłącznie na rynek koreański (sieci SK Telecom, KT oraz LG U+) i nie spodziewałbym się, że kiedykolwiek zawita do polskich sklepów. Zresztą, Samsung nie ujawnił jeszcze daty wypuszczenia urządzenia na rynek oraz jego sugerowanej ceny.

Źródło: PhoneArena