Samsung-Galaxy-Z-0

Samsung Galaxy R: aktualizacja do Android 4.0 już gotowa

W sieci pojawiają się pierwsze doniesienia użytkowników, którzy już posiadają Samsunga Galaxy R z oficjalnym systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Samsung Galaxy R

Samsung jeszcze pod koniec zeszłego roku obiecywał, że Galaxy R otrzyma upgrade do Ice Cream Sandwich. Okazuje się, że koreański producent zamierza dotrzymać danego słowa – gdyż już pojawiają się pierwsze doniesienia o oficjalnej aktualizacji do Android 4.0.

Samsung Galaxy R - ICS

Obrazek, który możecie oglądać powyżej to zrzut ekranu, wykonany przez szczęśliwego, szwedzkiego użytkownika Galaxy R. Okazuje się, iż jakiś czas temu oddał on swój telefon do serwisu (z zainstalowanym systemem Gingerbread), a z powrotem otrzymał go z wgranym Ice Cream Sandwich. Skoro więc serwisy instalują już oficjalny Android 4.0 na smartfonach klientów – to można się chyba spodziewać, że aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich w ciągu kilku/kilkunastu dni.

Co nowego w ICS dla Galaxy R? Większość użytkowników Gingerbread nie zauważy pewnie większej różnicy (może poza wzrostem wydajności urządzenia). Samsung zmodyfikował ICS w taki sposób (instalując m.in. nakładkę TouchWiz), że z wyglądu interfejsu użytkownika ciężko odróżnić ICS Samsunga od Gingerbread.

Niecierpliwi już oczywiście mogą pobierać ROM z internetu i instalować go nieoficjalnymi sposobami (link do ROMu w źródle). Niedoświadczonym użytkownikom zalecam jednak wstrzymać się z bólami – i poczekać na oficjalną aktualizację. Nieumiejętne flashowanie telefonu może skutecznie doprowadzić go do „przejścia na drugą stronę tęczy” i utratę gwarancji. Jeśli jakiemuś posiadaczowi Galaxy R w Polsce uda się oficjalnie wgrać ICS – niech koniecznie da nam o tym znać w komentarzu pod artykułem.

Źródło: XDA-Developers, GSMArena