Samsung-Galaxy-Z-0

Samsung Galaxy R oficjalnie

Samsung nareszcie oficjalnie zapowiedział swój nowy smartfon, wersję „light” Galaxy S II – Samsung Galaxy R.

Samsung Galaxy R

Chociaż Samsung Galaxy R (wcześniej znany jako Galaxy Z), został oficjalnie zapowiedziany dopiero teraz – to i tak od dłuższego czasu wiemy o nim praktycznie wszystko. Potwierdziła się cała nieoficjalna specyfikacja tego urządzenia. Galaxy R jest wyposażony w 4.2-calowy ekran Super Clear LCD, dwurdzeniowy procesor (niestety Samsung nie podał na jakim chipsecie, ale na 99% będzie to Tegra 2), 1GB pamięci RAM, 8GB pamięci wewnętrznej (możliwość rozszerzenia poprzez slot kart microSD), 5MP aparat mogący nagrać wideo HD 720p.

Galaxy R, chociaż nie potrafi nagrać – to i tak będzie mógł odtworzyć filmy FullHD 1080p. Jeśli chodzi o łączność, to mamy tutaj HSPA+, Wi-Fi 802.11n, oraz Bluetooth 3.0. Całość działa w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread, a wszystko zasila bateria o pojemności 1650mAh.

Co do daty premiery, to Samsung stwierdził, że Galaxy R ukaże się na koniec lipca w Europie – co jest dość dziwne, przecież właśnie teraz mamy koniec lipca, czyżby Samsung chciał wprowadzić ten model do sklepów w ciągu weekendu?

Źródło: Sammy Hub