Samsung Galaxy Round – rzut

Samsung Galaxy Round – pierwszy na świecie smartfon z zakrzywionym ekranem (aktualizacja)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Samsung w nocy naszego czasu zaprezentował pierwszy na świecie smartfon, wyposażony w zakrzywiony ekran – model Galaxy Round. Smartfon począwszy od 10 października będzie dostępny w koreańskich sklepach.

Samsung Galaxy Round - rzut

Chyba już w tym momencie możemy odklepać Samsunga jako zwycięzcę ekranowego wyścigu, bo to właśnie ten producent jako pierwszy pokazał komercyjnego smartfona z zakrzywionym ekranem. LG, które w tym tygodniu także ma pokazać podobne urządzenie – rywalizacji o pierwszeństwo nie może już wygrać.

Samsung Galaxy Round - widoki

Oczywiście tym, co najważniejsze w Galaxy Round, jest jego 5.7″ ekran Super Flexible AMOLED o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Samsung Galaxy Round - bok

Reszta specyfikacji Samsunga Galaxy Round obejmuje układ Qualcomm Snapdragon 800 (z czterordzeniowym procesorem Krait o taktowaniu 2.3GHz i 3GB RAM’u), 32GB pamięci wewnętrznej, slot na microSD, 13MP kamerę z tyłu i 2MP z przodu.

Samsung Galaxy Round - róg

Sprzęt mierzy 151.1 ⅹ 79.6 ⅹ 7.9mm i waży 154 gramy. Jego zasilanie zapewnia ogniwo o pojemności 2800 mAh. Samsung Galaxy Round jako systemu używa Androida w wersji 4.3 Jelly Bean, zaopatrzonego w nakładkę systemową TouchWiz UI. Jak się możecie spodziewać, koreański producent zastosował w urządzeniu kilka sztuczek programowych, które wykorzystują możliwości zakrzywionego ekranu. Jest tu np. Bounce UX, dzięki któremu możemy kontrolować odtwarzacz muzyczny lekko pukając boki urządzenia. Gravity Effect to kolejna funkcja, która działa w momencie przechylania urządzenia na jedną ze stron (jej działanie możecie zobaczyć na filmie na końcu tekstu).

Samsung Galaxy Round - tył i przód

A teraz najgorsze, czyli cena Galaxy Round. Według Samsunga do sprzedaży najpierw wejdzie wersja w kolorze brązowym, która ma kosztować 1,089,000 wonów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę… 3170 zł. Oczywiście w późniejszym okresie w sklepach pojawią się także wersje z innymi kolorami obudowy. Czy Galaxy Round będzie kiedyś sprzedawany w Polsce? Szczerze mówiąc – bardzo w to wątpię. A Wy chcielibyście nosić taki krzywy smartfon w kieszeni swoich spodni?

Aktualizacja: W dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego zamiast Note 3 miałbym kupić pozbawionego rysika Round. Jeśli jednak urządzenie Was zaciekawiło, to poniżej możecie obejrzeć kolejny film, który jeszcze lepiej prezentuje tego „pokurcza”.

Aktualizacja: Sprzęt doczekał się pierwszego unboxingu.

Źródło: Samsung