Samsung GALAXY S Advance

Samsung Galaxy S Advance – oficjalnie

Zaledwie kilka godzin po przecieku – Samsung oficjalnie zaprezentował Samsunga Galaxy S Advance.

Samsung GALAXY S Advance


Wszystkie wcześniejsze plotki potwierdziły się. Według już oficjalnych informacji – Galaxy S Advance, to urządzenie wyposażone w 4-calowy ekran Super AMOLED (o rozdzielczości 480×800 pikseli), dwurdzeniowy 1GHz CPU, 768MB RAM, oraz 8/16GB pamięci wewnętrznej. W smartfonie nie zabraknie też slotu na karty microSD (do 32GB), łączności HSPA+, oraz 14.4Mbps HSDPA.

Jeśli chodzi o możliwości foto – słuchawka posiada 5MP kamerę z fleszem LED, oraz 1.3MP kamerkę do rozmów wideo. Za pomocą kamery głównej – można nagrać film w jakości HD 720p.

Według nadal niepotwierdzonych informacji – nowy Samsung działa w oparciu o chip ST-Ericsson NovaThor U5500, wyposażony w grafikę ARM Mali-400, oraz procesor Corex-A9.

Jak się możecie domyślać po screenach – sercem i9070, jest system Android 2.3.6 Gingerbread. Niestety, Samsung nie podał w tej chwili daty premiery smartfonu, ani jego ceny. Możemy być za to pewni, iż urządzenie zawita do Europy. Wskazuje na to wbudowany moduł łączności HSDPA (działający na europejskich częstotliwościach).

Źródło: PhoneArena, Samsung