Samsung Galaxy S Duos 2

Samsung Galaxy S Duos 2 oficjalnie zadebiutował

Samsung Galaxy S Duos 2 (GT-S7582) pojawił się dzisiaj na oficjalnej stronie indyjskiego oddziału Samsunga. Sprzęt zawitał także na stronę jednego z węgierskich operatorów, całkiem więc możliwe, że pojawi się także i u nas.

Samsung Galaxy S Duos 2

Galaxy S Duos 2 to naturalnie kontynuacja smartfona Galaxy S Duos, który od dawna jest dostępny m.in. w Polsce. Podobnie jak poprzednik, S Duos 2 oferuje wsparcie dla standardu dual SIM, jednak jest oparty o nowszy system – Android 4.2 Jelly Bean. Sprzęt dysponuje 4″ ekranem o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, 768 MB RAM’u oraz 4 GB pamięci przeznaczonej na dane użytkownika (z możliwością rozszerzenia kartą microSD, do 64 GB).

Z tyłu urządzenia zamontowano 5 MP kamerę, natomiast z przodu znajduje się kamera do wideorozmów, o rozdzielczości 0.3 MP. W środku siedzi też dwurdzeniowy 1.2 GHz procesor (prawdopodobnie na chipsecie Broadcom BCM21664) oraz 1500 mAh bateria.

Jak sami możecie sprawdzić, Galaxy S Duos 2 dysponuje prawie taką samą specyfikacją, co Galaxy Ace 3 (nie licząc ilości RAM i wersji z LTE). Wygląda więc na to, że Samsung chciał po prostu odświeżyć linię urządzeń z dual SIM.

Ile za nowy smartfon Samsunga będzie trzeba zapłacić? W tej chwili znamy jedynie indyjską cenę tego urządzenia, która wynosi 10990 rupii, co po przeliczeniu na złotówki daje nam kwotę ok. 550 zł (mniej więcej tyle samo, ile w tej chwili kosztuje w Polsce Galaxy S Duos).

Źródło