Samsung-Galaxy-S-Duos-3-KitKat

Samsung Galaxy S Duos 3 z KitKatem na pokładzie

Linia urządzeń Galaxy S Duos, która miała swój debiut w 2012 roku, doczeka się w najbliższej przyszłości nowego przedstawiciela. Model Samsung Galaxy S Duos 3, bo właśnie jego dotyczy ten artykuł, znajduje się już w ofercie jednego z indyjskich sprzedawców, który wycenił go na 130 dolarów amerykańskich.

Samsung-Galaxy-S-Duos-3-KitKat

Jeśli wzmiance o serii Galaxy S Duos towarzyszy Wam jedynie mgliste wspomnienie to pragnę przypomnieć, że należą do niej budżetowe urządzenia południowokoreańskiego producenta, których największą zaletą ma być wsparcie dla standardu Dual-SIM. Smartfony z tej linii charakteryzuje również słaba specyfikacja techniczna, która z drugiej strony wpływa na niską cenę.

Największą różnicą względem poprzednika, modelu Galaxy S Duos 2, jest oczywiście system operacyjny. W Galaxy S Duos 3 znajdziemy Androida w wersji 4.4 KitKat. Reszta specyfikacji – jak już wspomniałem wcześniej – nie powala na kolana. Znajdziemy tutaj 4 – calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, wsparcie dla transmisji danych w technologii HSDPA, Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Dodatkowo, producent zdecydował się zamontować w tym modelu przednią kamerkę VGA oraz tylną o rozdzielczości 5 MPix wraz z diodą doświetlającą LED. Sercem Galaxy S Duos 3 jest nieznany dwurdzeniowy układ charakteryzujący się częstotliwością taktowania wynoszącą 1 Ghz. Całości dopełnia zaledwie 512 MB pamięci RAM oraz akumulator o pojemności 1500 mAh.

Dlaczego Samsung zadecydował, by w ten telefon zasilić w pierwszej kolejności rynek indyjski? Zapewne dlatego, że w Indiach sprzedaje się najwięcej niskobudżetowych smartfonów, do których należą między innymi telefony z serii Galaxy S Duos. Nie wiemy niestety, kiedy dokładnie model Galaxy S Duos 3 dostępny będzie także na innych rynkach, jednak pewne jest, że w pierwszej kolejności brane pod uwagę będą rynki wschodzące.


  • leny

    to ma 512 Ramu i ma kit kata a s3 ma 1G i powiedzieli ze się nie da zrobić aktualizacji po prostu olali tych co mają S3