Samsung-Galaxy-S-Duos-0

Samsung Galaxy S Duos oficjalnie zaprezentowany

Koreański producent zaprezentował smartfon z obsługą dual-SIM – model Galaxy S Duos S7562.

Samsung Galaxy S Duos


Samsung Galaxy S Duos wygląda trochę, jak pomniejszona wersja Galaxy S III, jednak parametrami technicznymi jest oczywiście bardziej zbliżony do oryginalnego Galaxy S. Według specyfikacji, urządzenie zostało oparte o jednordzeniowy procesor Cortex-A5 o taktowaniu 1GHz, 512MB RAM oraz grafikę Adreno 200. Wyświetlacz smartfona stanowi 4-calowa matryca TFT o rozdzielczości WVGA. System operacyjny S Duos to Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich.

Tak jak oryginalny Galaxy S – jest tu 5MP kamera, która jednak potrafi nagrać wideo zaledwie w jakości VGA (procek A5 nie „uciągnie” nagrywania HD). Całość mierzy 121.5×63.1×10.5mm i waży 120g. Najważniejszą cechą urządzenia jest oczywiście dual-SIM, czyli funkcja pozwalająca na obsługę dwóch kart SIM jednocześnie. Samsung nazywa tę funkcję „Dual SIM Always on”. Jeśli np. właśnie rozmawiamy poprzez pierwszą kartę SIM, a na drugą akurat ktoś zadzwoni – możemy przekierować rozmowę z drugiej karty na pierwszą.

Według Samsunga – Galaxy S Duos S7562 pojawi się w europejskich sklepach już w przyszłym miesiącu. Niestety koreański producent nie zdradził, jaka będzie cena tego urządzenia.

Źródło: GSMArena