Samsung-Galaxy-S-II-HD-LTE-0

Samsung Galaxy S II HD LTE – jednak trafi do Europy?

Samsung pod koniec września oficjalnie zapowiedział model Galaxy S II HD LTE. Niestety, okazało się również, że smartfon trafi prawdopodobnie wyłącznie do koreańskich klientów. Okazuje się jednak, że i reszta świata może mieć wkrótce szansę na zakup S II HD LTE.

Samsung Galaxy S II HD LTE

Samsung Galaxy S II HD LTE wydaje się być urządzeniem wręcz idealnym. Smartfon wyposażono w piękny, 4.65-calowy ekran Super AMOLED HD (720×1280), dwurdzeniowy 1.5GHz procesor ARM, 1GB pamięci RAM, 8MP kamerę, łączność LTE, oraz 1850mAh baterię.

Pierwotnie wszyscy myśleli, że S II HD LTE pojawi się wyłącznie w ofertach koreańskich operatorów SK Telecom, KT oraz LG U+. Okazuje się jednak, że smartfon będzie najprawdopodobniej rozpowszechniany również poza granicami Korei. Galaxy S II HD LTE (pod nazwą SHV-E120L) kilka dni temu zawitał na testy do Federalnej Komisji Łączności (FCC) w USA, która testuje wszystkie urządzenia radiowe, mające zostać wprowadzone na rynek amerykański. Możemy więc być prawie pewni, że w Ameryce Północnej będzie można kupić Galaxy S II HD LTE, a co z Europą?

Niestety Europa nie ma odpowiednika FCC, dzięki któremu wiadome by było, że Samsung planuje też coś i dla naszego kontynentu. Z drugiej strony – Samsung (w przeciwieństwie np. do Motoroli) bardziej hołubi rynek europejski, niż amerykański – dlaczego więc SHV-E120L miałby pojawić się w Korei i USA, a w Europie nie? Daje to małą nadzieję, że i w Europie, oraz w końcu w Polsce przy sprzyjających wiatrach, do końca tego roku zobaczymy na pólkach sklepowych S II HD LTE – którego można śmiało ochrzcić mianem Samsunga Galaxy S 2.5.

Źródło: Engadget