samsung-galaxy-s-ii-0

Samsung Galaxy S II i Note ze względu na problemy z nakładką TouchWiz mogą wcale nie dostać Androida 4.2

Z sieci napływają wiadomości, które zapewne zmartwią większą część posiadaczy smartfonów Galaxy Note i S II. Okazuje się, że Android 4.1.2 Jelly Bean, który został udostępniony dla tych urządzeń, będzie dla nich najprawdopodobniej ostatnią aktualizacją, dlaczego?

Samsung Galaxy S II

Samsung obiecał, że zaktualizuje Galaxy S II do Androida 4.2 (a może i nawet Androida 5.0). Jak się jednak okazuje ten koreański producent „napotkał problemy podczas przystosowywania nakładki TouchWiz” , więc upgrade został anulowany. To oczywiście nie koniec świata, bo przecież Andek w wersji 4.2 był tylko niewielkim upgrade w porównaniu do 4.1, jednak mimo wszystko po całej sytuacji i tak pozostanie spory niesmak. Co prawda S II to już ponad dwuletni smartfon, którego właściciele teoretycznie nie powinni narzekać, ale będzie wielką szkodą jeśli 4.2 się dla niego nie pojawi.

To nie koniec złych informacji, bo podobnie jak S II z listy urządzeń przeznaczonych do aktualizacji wypadł także smartblet Galaxy Note, więc jego posiadacze także powinni poczuć się zasmuceni. Pamiętajcie oczywiście, że ta informacja nie została w żaden sposób oficjalnie potwierdzona, więc wkrótce może się okazać, że Galaxy S II i Note jednak dostaną 4.2 Jelly Bean.

Pocieszająca (chociaż tylko dla garstki osób) wiadomość jaka się dzisiaj pojawiła jest taka, że „ulepszona” wersja S II, czyli Samsung Galaxy S II Plus – dostanie „Zielonego Robocika” w wersji 4.2. Jeśli na ten temat zostanie opublikowanych więcej szczegółów oczywiście niezwłocznie Was o tym poinformuję ma łamach SmartFan.pl.

Źródło: SamMobile