samsung-galaxy-s-ii-mhl

Samsung Galaxy S II to pierwszy smartfon z portem MHL

Pisząc MHL nie mam wcale na myśli superligi rosyjskiej w hokeju na lodzie, lecz nowatorski port, który stanowi połączenie USB i HDMI.

Samsung Galaxy S II - MHL

Port MHL (Mobile High-Definition Link), w który jest wyposażony Samsung Galaxy S II to tak naprawdę dwa porty w jednym – HDMI i USB. Oznacza to, że w urządzeniu nie potrzebujemy dwóch portów do różnych celów – wystarczy port MHL, przez który podłączamy smartfon do USB, ładujemy, oraz możemy podpiąć się do dowolnego telewizora z wejściem HDMI.

Ktoś może zacząć narzekać, że przecież gdy podłączy urządzenie do telewizora przez HDMI, to jednocześnie będzie miał zablokowaną możliwość ładowania – i przy długim filmie bateria może się całkowicie wyczerpać. Jednak pomyślano i o tym problemie. Port MHL umożliwia ładowanie telefonu nawet poprzez telewizor i jego wejście HDMI. Niestety telewizory, które będą obsługiwać ładowanie przez HDMI dopiero wkrótce zaczną się pojawiać w sprzedaży, dlatego zanim takie TV zagoszczą w naszych domach, możemy skorzystać ze specjalnej przejściówki, która umożliwia „wpięcie” się do kabla HDMI i ładowanie smartfonu – przy jednoczesnym oglądaniu filmu. Jeśli dla kogoś to wszystko wydaje się zbyt skomplikowane, zapraszam do obejrzenia poniższego filmu, który dobrze ilustruje działanie portu MHL.

Źródło: engadget.com