Samsung Galaxy S III – zniszczony

Samsung Galaxy S III, który ranił 18-letnią dziewczynę, eksplodował przez nieoryginalną baterię

Jakiś czas temu świat obiegła wiadomość mówiąca o amerykańskiej dziewczynie, której Samsung Galaxy S III eksplodował w kieszeni, powodując dość duże obrażenia. Na koreańskiego producenta oczywiście od razu padły gorzkie słowa krytyki, które zarzucał mu niedbałość podczas produkcji i narażanie zdrowia oraz życia swoich klientów. Jak się jednak okazuje, Samsung nie jest winien zaistniałemu zdarzeniu.

Samsung Galaxy S III - zniszczony

Fotografię poparzonej 18-letniej dziewczyny (Fanny Schlatter) oraz rany, którą spowodowała eksplozja możecie sobie obejrzeć poniżej. Ostrzegam jednak, że nie jest to zbyt przyjemny widok.

Samsung zaraz po tym okropnym wypadku postanowił zbadać całą sprawę. Okazało się, że eksplodujący Galaxy S III to wynik używania nieoryginalnej baterii w smartfonie. Według szwajcarskiego oddziału firmy, który zajął się tym przypadkiem – dziewczyna w swoim S III używała innej, niewyprodukowanej przez Samsunga baterii. Dodatkowo ogniwo, które 18-latka zainstalowała w urządzeniu nie było wytworzone przez żadnego, certyfikowanego przez Koreańczyków producenta.

Sprawa Fanny Schlatter oczywiście budzi wielkie pożałowanie, ale daje też do myślenia. Na rynku jest przecież cała masa nieoryginalnych, bardzo tanich baterii, których jakość procesu produkcji jest delikatnie mówiąc – niska. Oczywiście szansa na to, aby taka nieoryginalna bateria eksploduje jest bardzo niewielka, jednak jak pokazuje przykład tej nieszczęsnej dziewczyny – możliwa. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy Schlatter nagłaśniając całą sprawę miała zamiar wyciągnąć jakieś odszkodowanie od Samsunga, czy też nie. Jeśli jednak tak było, to dziewczyna powinna teraz chyba schować się ze wstydu w kącie i nie próbować więcej tego typu sztuczek, a w przyszłości używać tylko oryginalnych akumulatorów.

Źródło: SammyHub