Samsung-Galaxy-S-III

Samsung Galaxy S III LTE dostaje Android 4.4 KitKat

Koreańska wersja Galaxy S III (z 2 GB RAM) dostała już Android 4.4.4 KitKat. Dokładnie dwa dni po tym zdarzeniu Samsung rozpoczął aktualizację międzynarodowej wersji Galaxy S III LTE (GT-I9305N) do KitKata.

Samsung Galaxy S III

W tej chwili wiemy, że nowy soft został już udostępniony w Finlandii, a jego numer to I9305NXXUFNI4. Użytkownicy po nowym firmware mogą się spodziewać jeszcze szybszej pracy urządzenia oraz wydłużonej żywotności baterii. Naturalnie do tego dochodzą także wszystkie te zmiany, które bezpośrednio niesie ze sobą KitKat, czyli nieco zmodyfikowany interfejs użytkownika oraz pełnoekranowy album z playera muzycznego. Samsung zaktualizował także swoje aplikacje.

Przypominam, że aktualizacja nie dotyczy zwykłej wersji SGS3, a jedynie tej z modułem LTE. Czy klasyczny S III także dostanie KitKata? Niestety nie – Samsung nie tak dawno temu rozjaśnił nam ten fakt i stwierdził, że model I9300 ma za mało pamięci RAM, aby podźwignąć taką aktualizację. Wariant z LTE ma 2 GB RAM, więc dostaje Andka 4.4.

Jeśli posiadacie Galaxy S III LTE i już dostaliście nowy soft – pochwalcie się tym faktem i podzielcie spostrzeżeniami na jego temat w komentarzu, pod tekstem. A poniżej pełne dane softu, udostępnionego dla fińskiego S3 LTE:

Urządzenie: Galaxy S3 LTE
Model: GT-I9305N
Region: NEE (Finlandia)
PDA: I9305NXXUFNI4
CSC: I9305NNEEFNI4
MODEM: I9305NXXUFNI4
Lista zmian: 2760029
Data: 12.09.2014


 • adam

  witam czy ktoś może mi powiedzieć wczoraj serwowałen na necie w sIII LTE
  i po pewnym czasie zobaczyłem że pobiera mi jakieś oprogramowanie nie
  zaakceptowałem tego bo na s advance zrobiłem aktualizacje to była
  porażka!!Wyświetla mi na pasku Aktualizacja oprogramowania pobrano
  oprogramowanie układowe rozmiar 121,44mb lepsza stabilność tak jest
  napisane .Co z tym robić aktualizować czy co?Dzięki za odpowiedź

 • Adi1tysdz

  Ja pobrałem niebrandową wersje ze strony sammobile.com. Co do moich spostrzeżeń. Rzeczywiście czas pracy wydaje mi się dłuższy. Mam wyłączone wszystkie tryby oszczędzania energii (bo nie po to kupowałem flagowca, żeby korzystać z tylko jego części możliwości), do tego często pakiet internetowy i wifi. Pod koniec dnia zostaje spokojnie 40%. Myślę, że przy oszczędzaniu energii itd spokojnie wytrzyma dwa dni. Poprawiono też pewien problem który mnie straszni drażnił, mianowicie telefon szybciej reaguje na wybudzenie. W starszej wersji irytowało mnie to, że po kliknięciu klawisza zasilania musiałem czekać ok 1,5 sekundy na to aż ekran zareaguje. Tutaj ten czas skrócił się nieco lecz i tak szału nie ma. Nie wydaje mi się, żeby urządzenie chodziło zauważalnie lepiej. Myślę, że pracuje porównywalnie, jak na androidzie 4.3. Musze przyznać jednak, że gdy zwalniam pamieć ram w menadżerze zadań, ilość wykorzystywanego ramu spada do ok 750MB (wcześniej było ok 950). Poza tym aktualizacja wprowadza, kilka drobnych zmian w wyglądzie niektórych aplikacji. Zauważyłem również kilka niespolszczonych informacji w wyskakujących okienkach. Rozumiem takie rzeczy w jakimś chińskim tablecie z firmy krzak, ale nie w samsungu.
  Ogólnie aktualizacja jak najbardziej na plus, szczególnie biorąc pod uwagę poprawiony czas pracy na baterie, ale spodziewałem się większych fajerwerków.
  Pozdrawiam

  • Kamil31

   Witam,a skoro mam telefon z sieci PLAY, to mogę sobie wgrać tego KitKat-a co ty?? Póki co się ściąga na dysk :) Czy może musiałbym mieć tzw. Roota lub coś podobnego??

 • Kamil31

  Samsung Electronics Polska
  19:06 (42 minuty temu)

  do mnie

  Numer referencyjny Klienta: .
  Numer zgłoszenia Email: 650650.
  Przy kontakcie z infolinią prosimy o powołanie się na Nr Klienta.

  Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

  Szanowny Panie Kamilu,

  Na tą chwilę nie mam potwierdzonych informacji na temat planów udostępnienia aktualizacji systemu Android do wersji 4.4 i wyższej dla Pańskiego telefonu. Sugeruję obserwować wydania biura pasowego firmy Samsung na stronie http://www.samsungmedia.pl oraz profile firmy Samsung na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Informacje tego typu są tam na bieżąco publikowane

  Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

  Tak więc zacofana Polska jak zwykle nic nie wie o Andku 4.4 do Samsnga Galaxy S3 LTE.
  Poczekam z miesiąc lub dwa jak KitKat nie wyjdzie do mojego tel sprzedam go i problem z głowy. Kupię może jakiegoś LG. Zobaczymy. Pozdrawiam