Samsung Galaxy S III mini Value Edition

Samsung Galaxy S III mini Value Edition – nowa mutacja Galaxy S III mini trafia do sklepów

Samsung wprowadza właśnie do sprzedaży odświeżoną wersję swojego 17-miesięcznego smartfona, Galaxy S III mini. Nowe urządzenie o dumnej i długiej nazwie Samsung Galaxy S III mini Value Edition jest już do kupienia na terenie Holandii.

Samsung Galaxy S III mini Value Edition

Oczywiście nie spodziewajcie się, że Galaxy S III mini Value Edition będzie w stosunku do swojego poprzednika urządzeniem rewolucyjnym. Samsung podczas jego tworzenia zastosował filozofię, którą pokazywał nam już niejednokrotnie, a która wielu użytkowników przyprawia o mdłości. Po co przecież aktualizować stare, zaprezentowane już dawno temu urządzenie, skoro można sprzedać je pod inną nazwą, z delikatnie podrasowanymi parametrami i nowszym OS’em?

Podobnie jest w przypadku Galaxy S III mini Value Edition, który w porównaniu do Galaxy S III mini dysponuje szybszym (o zaledwie 0.2 GHz) 1.2 GHz dwurdzeniowym procesorem Cortex-A9 oraz nowszą wersją systemu Android, czyli 4.2.2 Jelly Bean. Poza tymi dwoma parametrami reszta specyfikacji pozostała nietknięta.

Przypominam, że Galaxy S III mini działa obecnie na bazie systemu Android 4.1 Jelly Bean. Z informacji jakie do nas ostatnio napływały wynika, że sprzęt ten ma otrzymać upgrade do 4.4 KitKat. Mam nadzieję, że Samsung wypuszczając Galaxy S III mini Value Edition nie wycofa się z tego zamiaru i nie zostawi SGS3 mini na lodzie.

Gdyby kogoś interesował zakup Galaxy S III mini Value Edition to informuję, że w tej chwili smartfon można kupić jedynie w Holandii za 180€ (ok. 780 zł). Niestety nie wiadomo, czy Samsung ma w planach wypuszczenie tego urządzenia także dla reszty Europy.