Samsung Galaxy S III – MHL

Samsung Galaxy S III nie jest kompatybilny ze starym adapterem MHL-HDMI

Wszystkie osoby, które planują zakup przejściówki MHL-HDMI do Galaxy S III – niech się lepiej wstrzymają. Okazuje się, że stare przejściówki nie są kompatybilne z SGS3.

Samsung Galaxy S III - MHL

Samsung zastosował w SGS3 dość specyficzny sposób łączenia z telewizorem – poprzez łącze MHL. MHL to nic innego, jak hybryda microUSB i HDMI. Niestety, aby połączyć nasz telewizor (z HDMI) do Galaxy S III, będziemy potrzebować specjalnej przejściówki (adaptera) MHL-HDMI. Przejściówka do tanich nie należy – jednak jest ich sporo na rynku, gdyż już poprzednik SGS3, Galaxy S II, również ma złącze MHL. Okazuje się jednak, że nie można wykorzystać przejściówki MHL-HDMI z Galaxy S II w Galaxy S III, gdyż jest ona niekompatybilna i w tym przypadku bezużyteczna.

Niestety, Samsung nie zdradził dlaczego stara przejściówka jest niezgodna z Galaxy S III. Według różnych, nieoficjalnych źródeł problem leży po stronie sprzętowej a nie programowej – dlatego nie da się tego raczej naprawić przy pomocy odpowiedniego patcha.

Nowa przejściówka w brytyjskim sklepie Clove kosztuje 25 funtów, czyli około 135zł. Kwota ta nie jest wcale niska, szkoda więc, że Samsung zdecydował się na dezaktualizację starej przejściówki. Powody mogą tego być różne, jednak najbardziej prawdopodobny to niestety kasa.

Źródło: XDA-Developers, Clove