Samsung Galaxy S III

Samsung Galaxy S III z 2GHz, czterordzeniowym procesorem

Pojawiają się pierwsze plotki na temat następcy Samsunga Galaxy S II – modelu Galaxy S III.

Samsung Galaxy S III

Samsung Galaxy S II został pierwszy raz zaprezentowany w tym roku, dokładnie na targach MWC w Barcelonie. Plotka mówi, że jego następca, model S III – też zostanie zaprezentowany w Barcelonie, na targach MWC 2012, które odbędą się w lutym.

Teraz najbardziej „pikantna” część plotki – Samsung Galaxy S II będzie wyposażony w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2.0GHz. Jest to dość dziwne, przecież Android nie jest dobrze zoptymalizowany nawet na dwa rdzenie – nie mówiąc już o czterech.

S III ma posiadać 1.5GB pamięci RAM, 32GB pamięci wewnętrznej i ekran wielkości 4.65-cala. Wyświetlacz w S III ma się opierać o niedostępną jeszcze technologię, nazwaną Super AMOLED III, stworzoną specjalnie na potrzeby S III – według ploty ekran będzie się mógł poszczycić rozdzielczością SXGA (1280×1024 pikseli).

Smartfon ma też być zaopatrzony w 10MP kamerę, nagrywającą filmy Full HD 1080p, oraz chip NFC. S III będzie działać pod kontrolą systemu Android 4.0 Android Ice Cream Sandwich z nakładką TouchWiz 5.0. Urządzenie zasili bateria o gigantycznej pojemności aż 2250mAh.

Wszystkie te wygląda bajecznie i cudownie – jak na mój gust zbyt bajecznie, chociaż bardzo bym chciał, aby Galaxy S III miał właśnie taką specyfikację.

Źródło: 4chan