Samsung-Galaxy-S-III-4

Samsung Galaxy S III z Exynos i LTE wkróce w Niemczech

Kto powiedział, że nie jest możliwe zintegrowanie czterordzeniowego chipu Exynos i łączności 4G LTE? W Niemczech pojawi się Galaxy S III właśnie z takim combo.

Samsung Galaxy S III

Samsung obiecał, że będzie pracował nad możliwością zintegrowania czterordzeniowego chipu Exynos z modułem łączności 4G LTE – i najwyraźniej koreańskiemu producentowi sztuka ta się udała. W niemieckich sklepach od października będzie można kupić SGS3 z LTE i czterordzeniowym Exynosem.

Eksperci wątpią jednak, że Samsung zdołał w tak krótkim czasie zintegrować LTE do swojego chipu (jak to jest choćby w chipsetach Qualcomm Snapdragon). Producentowi najprawdopodobniej udało się obejść tę niedogodność, poprzez osobne umieszczenie układu Exynos i modułu LTE na płycie głównej telefonu.

Niestety, połączanie Exynos i 4G LTE nie jest wcale tanie. Według wyceny – smartfon u niemieckich operatorów w opcji bez umowy, ma kosztować 749 euro (czyli jakieś 3070zł). Nie wiadomo, czy taki wariant S III pojawi się też w Polsce – i czy będzie sprzedawany w równie horrendalnej cenie, co w Niemczech.

Źródło: SammyHub