Samsung Galaxy S IV – render

Samsung Galaxy S IV – pierwsze zrzuty ekranu, zdradzają niektóre funkcje smartfona (aktualizacja)

W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z Samsunga Galaxy S IV. Dzięki nim dowiadujemy się, jakimi funkcjami koreański producent naszpikował swojego nowego flagowca.

Samsung Galaxy S IV – render

Zaledwie wczoraj informowałem Was o plotkach, które mówiły, że w Galaxy S IV dostępna będzie funkcja przewijania ekranu wyłącznie za pomocą naszego wzroku. Dzisiaj mamy potwierdzenie tej informacji (i nie tylko).

Portal SamMobile opublikował kilka zrzutów ekranu, wykonanych na SGS4 (możecie je zobaczyć w poniższej galerii). Widać na nich część ustawień smartfonu, które zdradzają nowe funkcjonalności.

Cóż więc nowego Samsung zaoferuje swoim konsumentom? Pierwszym co rzuca się w oczy, a o czym wspominałem już wczoraj, jest Smart Scroll. Funkcja pozwoli przewijać użytkownikowi ekran (np. stronę internetową) w to miejsce, w które aktualnie patrzy. Kamera w smartfonie ma śledzić ruchy naszej głowy (a nie oczu, jak wcześniej twierdzono) i na tej podstawie odpowiedni algorytm określi, gdzie przewinąć ekran. Dodatkowo będzie można ustawić prędkość, z jaką strony są przesuwane. Jakie aplikacje ma obsługiwać Smart Scroll? Będzie to fabryczna przeglądarka internetowa, Chrome oraz klienci poczty Email i Gmail.

Kolejną nowinką będzie Smart Pause. Funkcja ma odpowiadać za pauzowanie oglądanego wideo w momencie, gdy nie patrzymy na wyświetlacz.

Inną funkcją, jaką widać w ustawieniach, jest Smart Rotation. To akurat nie jest żadna nowość. W dostępnych na rynku smartfonach, Galaxy S III i Note II jest już to od dawna, pod nazwą „Inteligentny obrót„. Funkcja po prostu wyłącza automatyczne obracanie ekranu, na podstawie sprawdzania orientacji twarzy i urządzenia.

Przypominam, że oficjalna prezentacja Galaxy S IV odbędzie się 14 marca w Nowym Jorku.

Aktualizacja: Niestety, portal SamMobile wprowadził nas wszystkich w błąd. Okazuje się, że Galaxy S IV faktycznie będzie wyposażony w wyżej wymienione funkcje, ale zrzuty ekranu wcale nie pochodzą z tego smartfonu. Według nowych informacji, screeny zostały zrobione na testowym firmware dla Galaxy S III, zawierającym aktualizację do Android 4.2.1.

Źródło: SamMobile