Samsung Galaxy – Be Ready 4 The Next Galaxy

Samsung Galaxy S IV z funkcją przewijania ekranu wzrokiem?

Do premiery Samsunga Galaxy S IV zostało zaledwie 10 dni. Po sieci krąży coraz więcej plotek i przecieków na jego temat, a najnowsze z nich mówią, że smartfon zostanie wyposażony w funkcję wzrokowego przewijania ekranu.

Samsung Galaxy S IV - Be Ready 4 The Next Galaxy

Samsung przewagę nad produktami przeciwników stara się zdobywać, dokładając do swoich smartfonów i tabletów różnorakie, niespotykane wcześniej funkcje. W Galaxy S III było to m.in. Smart Stay (ekran nie gaśnie, gdy na niego patrzymy), natomiast w Note II – Air View (możliwość używania rysika bez dotykania ekranu, pełni on wtedy rolę kursora myszki, da się np. rozwijać menu na stronach internetowych itp.).

Według amerykańskiego dziennika The New York Times, Samsung Galaxy S IV będzie wyposażony w funkcję EyeScroll, czyli przewijania ekranu wyłącznie przy użyciu naszego wzroku. Domyślam się, że nowy „ficzer” będzie działać podobnie do Smart Stay. Przednia kamera, dzięki śledzeniu naszego wzroku i odpowiednim algorytmom programowym, przewinie za nas ekran, gdy np. spuścimy wzrok w dół, lub przesunie wyświetlaną stronę internetową do góry, gdy spojrzymy w odpowiednie miejsce.

Przypominam, że według najnowszych przecieków, SGS4 będzie wyposażony w 2 GB RAM, 16/32 GB pamięci ROM, 8-rdzeniowy (4+4) chipset Exynos Octa, 4.99-calowy ekran Full HD, 13 MP kamerę oraz Android 4.2 Jelly Bean. Oficjalna prezentacja urządzenia nastąpi już 14 marca.

Aktualizacja: Na dokładkę, poniżej możecie zobaczyć najnowsze rendery, które podobno prezentują nowego flagowca Samsunga.

Źródło: New York Times, Expansys