samsung galaxy s i9000

Samsung Galaxy S jednak dostanie Ice Cream Sandwich?

Jak się okazuje, historia z Samsungiem Galaxy S i jego aktualizacją do Android ICS wcale nie dobiegła końca – koreański producent wydał kolejne oświadczenie w tej sprawie.

samsung galaxy s i9000


Dosłownie kilka dni temu Samsung wydał oświadczenie, w którym tłumaczył, dlaczego Galaxy S nie dostanie aktualizacji do Android 4.0. Według Samsunga – wszystkiemu winna jest nakładka TouchWiz, która w połączeniu z ICS „zarżnie” sprzętowo Galaxy S. Okazuje się jednak, że Święty Mikołaj wysłuchał chyba ogromnej rzeszy zawiedzionych użytkowników I9000 – i wpłynął jakoś na koreańskiego producenta.

Samsung poinformował, że jeszcze raz sprawdzi możliwości upgrade Galaxy S do ICS. Cała sytuacja przypomina tę, która miała niedawno miejsce z HTC Desire. HTC najpierw wydał oświadczenie, iż nie da się zaktualizować Desire do Gingerbread – ze względu na nakładkę Sense. Lecz krótko potem, po lamentach niezadowolonych użytkowników, HTC zmienił zdanie i jednak wypuścił Gingerbread dla Desire.

Miejmy nadzieję, że wszystko przebiegnie pomyślnie i Samsung jednak wyda ICS dla Galaxy S. Na pewno wiele osób będzie bardzo zadowolonych nawet, jeśli aktualizacja ze względu na oszczędności pamięci – zostanie pozbawiona nakładki TouchWiz, oraz kilku „samsungowych” programów.

Źródło: Pocketnow

Aktualizacja: Samsung oczywiście jeszcze raz rozpatrzy nie tylko aktualizację dla Galaxy S, ale także dla tabletu Galaxy Tab 7.0.