Samsung-Galaxy-S-Gingerbread

Samsung Galaxy S wreszcie się doczekał, wyciekła oficjalna wersja 2.3.2 Gingerbread!

Dzisiejszy dzień to święto dla posiadaczy Samsunga Galaxy S – długo upragniony Gingerbread ujrzał światło dzienne.

Samsung Galaxy S - Gingerbread

ROM nie jest oficjalną wersją, także, jeśli nie potrafimy sami flashować naszego Galaxy S, bez pomocy programu Kies – to póki co radzę zapomnieć o pierniczku. Piernik dla SGS jako pierwszy ujawnił nasz rodak na forum strony android.com.pl – użytkownik goofoos, chwała mu za to. Forum XDA obecnie aż huczy z zachwytu, jestem dumny, że to właśnie u nas rozpoczął się ten przeciek.

Pozostaje czekać na pierwsze testy i wrażenia, zapewne wkrótce do roboty wezmą się „kucharze” i ugotują coś jeszcze lepszego z tego oficjalnego ROMu. Mam też nadzieję, że CyanogenMod Team dzięki tej oficjalnej wersji – przyśpieszy prace nad swoim CyanogenMod 7 dla Samsung Galaxy S GT-I9000. Na dole artykułu znajdziecie linki do stosownych wątków na forum XDA i android.com.pl.

Aktualizacja: Wersja tego ROMu wydaje się być jeszcze nie do końca dopracowana, nie działa Android Market (nie można pobierać aplikacji), nie ma klawiatury Gingerbread, piernikowej animacji gaszenia ekranu itp. Ten pierniczek to jednak doskonała pożywka dla wszelkiej maści „kucharzy”, którzy pewnie z tego pierniczka zrobią super-piernika. Nowy ROM pokazuje również, że Samsung chyba wziął sobie do serca negatywne komentarze, jakoby nie dbał o klientów – i wziął się ostro do pracy.

Na forum XDA pojawiła się informacja, że ROM został już zrootowany.

Źródło: XDA, android.com.pl