Samsung Galaxy – Be Ready 4 The Next Galaxy

Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295 – jakiej specyfikacji możemy się spodziewać?

Już od jakiegoś czasu wiemy, że Samsung przygotowuje kolejną wersję swojego flagowego smartfona, o interesująco brzmiącej nazwie Galaxy S4 Active GT-I9295. Urządzenie ma być. tzw. „gumowaną” wersją S4, przeznaczoną dla osób aktywnych. Co najnowsze plotki mówią na temat specyfikacji tego smartfona?

Samsung Galaxy - Be Ready 4 The Next Galaxy

Wiemy teraz, że na rynku ma być dostępnych kilka wariantów S4 Active, m.in. SGH-I537, przeznaczona na rynek amerykański oraz I9295, która ma zawitać do Europy.Co z podzespołami i systemem Active? Ma się tu znaleźć Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean, oraz czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon S4 Plus (MSM8960) o taktowaniu 1.9 GHz. Nie da się ukryć, że S4 Plus jest pod względem wydajnościowym dużo gorszy, niż montowane w klasycznej „Czwórce” Exynos 5 Octa oraz Snapdragon 600. Pozostałe parametry S4 Active, nie są niestety jeszcze znane. Wiemy jedynie, że smartfon będzie (podobnie jak Sony Xperia Z) wodoszczelny i kurzoodporny.

Dlaczego Samsung zdecydował się na pogorszenie chipsetu w tym smartfonie? Tego w tej chwili nie wiadomo, można jednak przypuszczać, że koreański producent chce po prostu uczynić swoją słuchawkę tańszą, a przez to bardziej konkurencyjną. Przez takie zabieg, S4 Active nie będzie też stanowić zagrożenia dla sprzedaży podstawowego S4.

Jeśli chodzi o premierę urządzenia, to ma ona nastąpić w ciągu kilku, najbliższych tygodni. To właśnie podczas oficjalnej prezentacji dowiemy się, kiedy Samsung Galaxy S4 Active trafi do sklepów i jaka będzie jego cena.

Źródło: PhoneArena