Samsung Galaxy S4 Active

Samsung Galaxy S4 Active – jest już pierwsze zdjęcie prasowe

Nie jest tajemnicą, że Samsung przygotowuje kolejną „mutację” Galaxy S4, stworzoną specjalnie dla osób preferujących aktywny styl życia, model Galaxy S4 Active. Do sieci przedostało się właśnie pierwsze zdjęcie prasowe tego urządzenia.

Samsung Galaxy S4 Active

Nie trudno zauważyć, że Galaxy S4 Active, którego możecie oglądać na zdjęciu powyżej, ma na sobie logo amerykańskiej sieci AT&T. Nie oznacza to oczywiście, że smartfon będzie przeznaczony wyłącznie na rynek amerykański. Gdyby ktoś nie pamiętał, to przypominam, że koreański producent zaprezentuje S4 Active najprawdopodobniej 20 czerwca, na konferencji w Londynie.

Co w tej chwili wiemy na temat Galaxy S4 Active? Ma to być smartfon z czterordzeniowym, 1.9 GHz chipsetem firmy Qualcomm, 5-calowym ekranem 1080p oraz 8 MP kamerą. Jak więc widzicie, Samsung pożałował tu trochę kamery. Przecież w Galaxy S4 dostępny jest 13 MP aparat, po co to było zmieniać?

Naturalnie, urządzenie dla aktywnych musi cechować się niezłą odpornością na uszkodzenia. To dlatego Samsung w Galaxy S4 Active zastosował m.in. gumowany tył oraz metalową obudowę. Ciekawy jest też front smartfona, który zamiast tradycyjnego, pojedynczego przycisku fizycznego, mieści aż trzy. Nie wiem jak Wy, ale ja po Galaxy S4 Active spodziewałbym się, że będzie to smartfon wodoodporny. Przecież osoby aktywne o wiele częściej, niż inni narażają swoje słuchawki na kontakt z wodą. Szkoda tylko, że żadna z dotychczasowych plotek nie mówiła nic, na temat wodoszczelności. Czyżby więc Samsung zapomniał o tym tworząc Galaxy S4 Active?

Źródło