Samsung Galaxy S4 Active mini – front

Samsung Galaxy S4 Active mini wkrótce pojawi się w sklepach?

Wodoszczelny Galaxy S4 Active swoją premierę miał w czerwcu tego roku. Koreański producent najwyraźniej planuje rozszerzyć, swoje i tak już pokaźne portfolio smartfonów o mniejszą odmianę S4 Active – model Galaxy S4 Active mini GT-I8580.

Samsung Galaxy S4 Active mini - front

Niestety jak przystało na Samsunga, wersja „mini” nie wiąże się jedynie ze zmniejszeniem gabarytów urządzenia, ale także z przycięciem jego specyfikacji. Podczas gdy Galaxy S4 mini w porównaniu do Galaxy S4 miał miej RAM’u, pamięci wewnętrznej, gorszą rozdzielczość ekranu, zaledwie dwurdzeniowy procesor 1.7GHz itp., Active mini zostanie jeszcze bardziej okrojony.

Samsung Galaxy S4 Active mini - bok

Według danych zawartych w benchmarku GFXBench, GT-I8580 jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.2GHz, ma 1GB RAM’u, grafikę Adreno 305 oraz 5MP i 0.3MP kamery. Sprzęt ma dysponować także 4.65″ ekranem o raczej słabej rozdzielczości, wynoszącej 800 x 480 pikseli.

Samsung Galaxy S4 Active mini

Jak więc sami widzicie, specyfikacja Galaxy S4 Active mini bardzo mocno odstaje od tej, znanej nam z Galaxy S4 Active. Nie należy oczywiście już na starcie spisywać tego sprzętu na straty. Certyfikat IP67, który świadczy o jego odporności na warunki zewnętrzne to tylko jeden z atutów. Jeśli Samsung dobrze wyważy cenę tego sprzętu, to może się on okazać całkiem udanym produktem. Z pytań jakie pojawiają się na naszym forum wiem, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na budżetowe, aczkolwiek odporne smartfony.

Pamiętajcie oczywiście, że jeszcze nie wiemy, kiedy GT-I8580 zostanie zaprezentowany i na jakie rynki będzie przeznaczony. Póki co trafił on do urzędu certyfikującego tego typu sprzęt w Chinach, co może sugerować jego przyszły, główny rynek zbytu.

Źródło