Samsung Galaxy S4 Active

Samsung Galaxy S4 Active: pierwsze zdjęcia trafiły do sieci

Plotek na temat Samsunga Galaxy S4 Active I9295, czyli kolejnej „mutacji” flagowca Galaxy S4, jest już w internecie całkiem sporo. Tym razem jednak, dzięki informatorowi portalu GSMArena, możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia przedstawiające to urządzenie. Jaką specyfikację ma ten smartfon i kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowany?

Samsung Galaxy S4 Active

Specyfikacja Galaxy S4 Active, którą po części możecie zobaczyć na jednym ze zdjęć, potwierdza wcześniejsze przecieki. Urządzenie ma dysponować czterordzeniowym, 1.9 GHz chipem oraz grafiką Adreno 320, co de facto oznacza, że siedzi w nim Snapdragon 600. Jeśli chodzi o ekran, to z wcześniejszych doniesień wiemy, że ma tu być matryca o wielkości 5 cali i rozdzielczości 1080p. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że jest to ten sam Super AMOLED, który umieszczono w „Czwórce”. Dziwne wydaje się jednak zagęszczenie pikseli ekranu, które wynosi aż 480 ppi (parametr można zobaczyć na poniższym zdjęciu). Może to oznaczać, że w Galaxy S4 Active, jest mniejszy wyświetlacz, niż w Galaxy S4.

Samsung Galaxy S4 Active

Wielbiciele robienia zdjęć będą bardzo niepocieszeni. Portal GSMArena informuje, że w smartfonie, zamiast 13 MP kamery znanej z S4, zastosowano „tylko” 8 MP przetwornik.

Samsung Galaxy S4 Active

Pomijając specyfikację, urządzenie według mnie wygląda bardzo fajnie, rzekłbym nawet, że lepiej niż Galaxy S4. Smartfon jest obudowany w aluminiową obudowę, a z przodu widać aż trzy, fizyczne przyciski. Czerwony kolor tylnej klapki dodaje całości nieco drapieżnego wyglądu.

W tej chwili nie ma jeszcze żadnych, oficjalnych informacji na temat Galaxy S4 Active. Z dzisiejszego przecieku dowiadujemy się jednak, że urządzenie już w najbliższym czasie zostanie zaprezentowane. Cała impreza ma się odbyć w… Chorwacji. Ja tylko mam nadzieję, że cena tego smartfona dla aktywnych, nie będzie zbyt wygórowana, a urządzenie będzie stanowiło doskonałą alternatywę dla Galaxy S4.

Źródło: GSMArena