Samsung Galaxy S4 Active

Samsung Galaxy S4 Active ze Snapdragonem 800 pojawił się w benchmarku

Kilka tygodni temu Samsung zaprezentował udoskonalony wariant Galaxy S4, model S4 LTE-A, który na swoim pokładzie ma Snapdragona 800 i ultraszybką łączność LTE-Advanced. Wygląda jednak na to, że S4 nie będzie jedynym urządzeniem Koreańczyków, który dostał chip Snapdragon 800.

Samsung Galaxy S4 Active

W wynikach benchmarku GFXbench pojawił się Samsung Galaxy S4 Active, jednak w dość niecodziennej odmianie, bo z chipem MSM8974 (kodowa nazwa Snapdragona 800). Niestety wszystko wskazuje na to, że SHV-E470S (bo taką nazwę kodową nosi urządzenie) nie pojawi się globalnie, a jedynie w ofercie koreańskiego operatora komórkowego, sieci SK Telecom (która już sprzedaje Galaxy S4 LTE-A).

Szczerze mówiąc mam trochę za złe Samsungowi, że swoje najmocniejsze słuchawki wypuszcza tylko w Korei. Oczywiście jest mały promyk nadziei na globalną premierę S4 Active LTE-A, bo przecież nie tak dawno informowałem Was, że w sieci pojawił się Galaxy S4 I9506, który może być globalną wersją S4 ze Snapdragonem 800. Miejmy więc nadzieję, że Sammy zlituje się nad resztą świata i przestanie faworyzować swój matecznik.

Kiedy ma nastąpić premiera Galaxy S4 Active LTE-A SHV-E470S? Tego oczywiście w tej chwili nie wiadomo. Z uwagi jednak na fakt, że S4 LTE-A już od jakiegoś czasu jest do kupienia w Korei, na S4 Active ze Snapdragonem 800 Koreańczycy nie powinni czekać dłużej, niż kilka tygodni.

Źródło: GFXbench