Android 5.0 Lollipop

Samsung Galaxy S4 dostanie Android 5.0 Lollipop na początku przyszłego roku

Użytkownicy Samsunga Galaxy S4 od dzisiaj mają kolejny powód do radości – ich smartfon na początku przyszłego roku powinien otrzymać upgrade, do najnowszej wersji Androida, czyli 5.0 Lollipop.

Android 5.0 Lollipop

Galaxy S4 swój oficjalny debiut miał 14 marca 2013 roku. Dokładnie 14 września tego roku dla Galaxy S4 minął gwarantowany, 18-miesięczny czas, podczas którego Samsung zadeklarował się aktualizować swoje wszystkie, flagowe produkty. Okazuje się jednak, że Galaxy S4 najprawdopodobniej mimo wszystko otrzyma upgrade do Androida 5.0 Lollipop.

Według portalu SamMobile (który jest bardzo wiarygodnym źródłem informacji, szczególnie w kwestii aktualizacji firmware), jako pierwszy swój upgrade dostanie Galaxy S4 w wersji z chipem Exynos (GT-9500). Nowy Andek powinien się dla niego pojawić już na początku przyszłego roku. Możemy się także spodziewać, że wraz z 5.0 Lollipop, smartfon Galaxy S4 dostanie także nową wersję nakładki TouchWiz, będącą pod względem stylu przystosowaną do Material Design.

Niestety póki co nie ma informacji, kiedy Galaxy S4 w wersji ze Snapdragonem 600 (GT-I9505) dostanie Android 5.0 Lollipop. Spodziewam się jednak, że obydwie wersje Galaxy S4 otrzymają upgrade w podobnym czasie.