Samsung Galaxy S4 – czarny

Samsung Galaxy S4 – jaka będzie jego europejska cena?

Samsung, podczas oficjalnej prezentacji Galaxy S4, nie ujawnił ceny urządzenia. Dopiero teraz, na kilka dni po premierze, możemy się dowiedzieć, ile ten supersmartfon będzie u nas kosztować.

Samsung Galaxy S4 - kolor czarny

Samsung Galaxy S4 w kolorze czarnym.

Samsung Galaxy S4, chociaż wiele osób rozczarował swoim starym, praktycznie niezmienionym designem – to i tak trzeba przyznać, że jest jednym z najlepszych i najbardziej funkcjonalnych smartfonów, jakie do tej pory pokazano. Według szczątkowych, niepotwierdzonych jeszcze informacji, Samsung za 16 GB wersję Galaxy S4, na rynku europejskim „zaśpiewa sobie” 599 euro, czyli około 2510 zł. Smartfon w magazynach sklepowych powinien pojawić się pod koniec kwietnia.

Czy 2510 zł to dużo? Według mnie, to standardowa, całkiem znośna cena. Nie wiem, jak będzie w rzeczywistości, ale nasi rodzimi, polscy sprzedawcy, lubią narzucać klientom ponadprzeciętne marże. Nie zdziwię się więc, jeśli w Polsce za Galaxy S4 będzie trzeba zapłacić nie 2500 zł, ale np. 2799 zł.

Swoją drogą, warto wspomnieć, ile za Galaxy S4 będą musieli zapłacić Amerykanie. Za 16 GB wersję urządzenia w USA trzeba zapłacić 579$, czyli około 1875 zł. Jak widzicie, cena jest nieporównywalnie niższa niż ta, zaoferowana Europejczykom. Z drugiej jednak strony, S4 rozpowszechniany w Stanach Zjednoczonych, będzie zamiast 8-rdzeniowego chipsetu Exynos 5 Octa, wyposażony w czterordzeniowy chip Snapdragon 600, taktowany częstotliwością 1.9 GHz. Nie wiem, jak Wy, ale ja wolę wersję z Exynosem Octa.

Źródło: PhoneArena


  • Kacper

    Też wolę wersję z Exynosem Octa. Mam nadzieję że taka będzie dostępna na naszym rynku w przeciwnym wypadku poważnie zastanowię się nad kupnem S4 a jestem fanem marki.

  • Nazir

    Ja ja podziękuję za Galaxy i taniej kupię Nexus