Samsung Galaxy S4 LTE-A – prędkości

Samsung Galaxy S4 LTE-A trafia do oferty SK Telecom

Samsung Galaxy S4 LTE-A, oznaczony kodem SHV-E330S, trafił właśnie do oferty koreańskiej sieci SK Telecom. Smartfon, oprócz łączności LTE-A oferuje także chipset Snapdragon 800.

Samsung Galaxy S4 LTE-A - prędkości

SHV-E330S to urządzenie dość niezwykłe, które od sprzedawanego u nas Galaxy S4 różni się znacznie. Jak możecie zobaczyć na powyższym banerze reklamowym, sprzęt oferuje wsparcie dla nowego standardu łączności, LTE Advanced. Nie wiem, jak sprawa wygląda w rzeczywistości, ale „na papierze” LTE-A powinien zaoferować prędkości większe, niż klasyczny LAN – Download aż do 150Mbps.

Samsung Galaxy S4 LTE-A SHV-E330S - niebieski

Oczywiście najważniejszą i najlepiej nam znaną zmianą w Galaxy S4 LTE-A, jest jego potężny chipset Qualcomm Snapdragon 800 (ten sam, który znajdziemy w Sony Xperii Z Ultra). Z ciekawostek dodam jeszcze tylko, że do obudowy smartfona upchnięto także tuner cyfrowej telewizji naziemnej w koreańskim standardzie DMB (jeśli spojrzycie na tylną stronę urządzenia, to w jego lewym-górnym rogu widać zaślepkę do anteny TV).

Samsung Galaxy S4 LTE-A SHV-E330S - czerwony

Poza tymi zmianami, urządzenie nie różni się od swojego pierwowzoru – zarówno ekran, jak i design (poza anteną TV) pozostał taki sam.

W Korei premiera Galaxy S4 LTE-A SHV-E330S wzbudziła niemałe zainteresowanie i… oburzenie klientów. Wiele osób, które dwa miesiące temu zakupiło standardowego S4, ma teraz za złe Samsungowi, że wypuścił dużo lepszy model a oni zostali z mniej mocarną „Czwórką” (a przecież gdyby wiedzieli, mogliby jeszcze trochę poczekać).

Niestety nie ma co liczyć na to, że Galaxy S4 LTE-A kiedykolwiek pojawi się na półkach polskich sklepów. Samsung (zresztą nie tylko on) jest dobrze znany z tego, że lepsze i bardziej wypasione wersje swoich produktów wypuszcza tylko w Korei. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak obejść się smakiem.

Źródło: Samsung