Android KitKat

Samsung Galaxy S4 mini i Galaxy Mega dostaną aktualizację do Andka 4.4 KitKat

Z informacji pozyskanych przez portal SamMobile wynika, że posiadacze smartfonów Samsung Galaxy S4 mini i Galaxy Mega wkrótce staną się szczęśliwymi posiadaczami aktualizacji do Androida 4.4 KitKat. Czy jeszcze jakieś urządzenia mają szansę na ten upgrade?

Samsung - Urzadzenia wspierajace KNOX

Tabela, którą widzicie powyżej pochodzi z oficjalnej dokumentacji Samsunga. Możemy w niej zobaczyć, które urządzenia uzyskają wsparcie dla zaawansowanej, samsungowej funkcji bezpieczeństwa – KNOX. To oczywiście nie wszystko, bo tabela zdradza też, podczas którego upgrade KNOX zostanie zaimplementowany.

Jeśli wierzyć tabeli, to wraz z aktualizacją do Androida 4.4 KitKat wsparcie dla KNOX dostanie Galaxy S4 mini oraz Galaxy Mega. Niestety w dokumentacji nie wyszczególniono, o który model Mega chodzi, możemy więc zakładać, że zarówno Galaxy Mega 5.8, jak i Galaxy Mega 6.3 dostaną taki upgrade.

Czy poza tymi trzema urządzeniami jeszcze jakieś smartfony Samsunga dostaną upgrade do 4.4 KitKat? Nie wyobrażam sobie, aby Samsung nie zaktualizował Galaxy S4 do tej wersji Andka. To samo tyczy się Galaxy Note 3, który na 100% taki update otrzyma. Kwestia Galaxy Note II i Galaxy S II niestety nie jest już taka oczywista. W tym miesiącu te smartfony mają dostać nowy firmware, aktualizujący je do 4.3 Jelly Bean. Może się więc okazać, że będzie to ostatni upgrade przeznaczony dla tych urządzeń. Miejmy oczywiście nadzieję, że zarówno Note II, jak i Galaxy S III otrzymają KitKat. Jeśli na ten temat pojawią się jakieś nowe informacje – na pewno Was o tym powiadomię.

Źródło: SamMobile