Samsung Galaxy S4 mini

Samsung Galaxy S4 mini: nareszcie oficjalnie

Wreszcie, po całej masie przecieków na temat Samsung Galaxy S4 mini, koreański producent nareszcie zdecydował się oficjalnie zaprezentować wersję „light” swojego flagowego smartfona, model Galaxy S mini. Jak prezentuje się jego specyfikacja?

Samsung Galaxy S4 mini

W przypadku tego smartfona w zasadzie nie ma tu niczego nowego do ujawnienia, gdyż wszystkie, wcześniejsze plotki, zostały potwierdzone. Urządzenie ma 4.3-calowy ekran qHD Super AMOLED, system Android 4.2.2 Jelly Bean (wraz z nakładką TouchWiz), dwurdzeniowy procek o taktowaniu 1.7 GHZ (Samsung co prawda nie podał tego oficjalnie, ale można się domyślać, że jest to Snapdragon 400) i 1.5 GB RAM. Oczywiście nie zabrakło 8  MP kamery (wzbogaconej przez całą masę programowych dodatków, jak np tryb panoramy, czy też przechwytywanie zdjęć razem z dźwiękiem). Szkoda tylko, w Galaxy S4 mini nie ma aż tylu czujników, co w klasycznej „Czwórce”. Zabrakło tu barometru, termometru oraz sensora wilgotności.

Samsung Galaxy S4 mini

Jedną z większych wad Galaxy S4 mini, jest jego mała, 8 GB pamięć flash, którą na szczęście można rozszerzyć kartą microSD. Gabaryty smartfona, wynoszą 124.6 x 61.3 x 8.94 mm, natomiast waga 107 gramów. Urządzenie będzie sprzedawane z 1,900 mAh baterią, w kolorach obudowy białym i czarnym.

Samsung Galaxy S4 mini

Jeśli chodzi o łączność, znajdziemy tu LTE, NFC oraz 3G HSPA+. Nie zabrakło tu oczywiście takich modułów, jak Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0 oraz GPS + GLONASS. Do sklepów trafi także model wspierający dual-SIM.

Samsung obiecuje, że dokładniej zaprezentuje swój nowy smartfon podczas londyńskiej konferencji, która odbędzie się już 20 czerwca.

Samsung Galaxy S4 mini - specyfikacja

Czy Galaxy S4 mini ma szansę na odniesienie sukcesu? Z pewnością na jego zakup znajdzie się cała masa chętnych, jednak brak ekranu o rozdzielczości HD mocno odstrasza. Rozumiem, że Koreańczycy nie chcą konkurować ze swoimi flagowymi smartfonami, jednak ekrany HD stają się obecnie standardem, więc trudno mi uwierzyć, że Samsung do S4 mini ładuje wyświetlacz tylko z rozdziałką qHD (960 x 540 pikseli).

Źródło: Samsung