Samsung Galaxy S4 mini

Samsung Galaxy S4 mini: specyfikacja po raz kolejny, ten sam chipset co w Mega 6.3

Samsung nie zdążył jeszcze oficjalnie zaprezentować Galaxy S4 mini, jednak coraz to nowsze przecieki ujawniają więcej szczegółów na temat tego smartfona. Dzisiejszy przeciek to tak naprawdę zrzuty ekranu z benchmarku AnTuTu, zdradzające szczegóły specyfikacji urządzenia.

Samsung Galaxy S4 mini - specyfikacja w benchmarku

Pokazany w AnTuTu smartfon oznaczony kodem GT-I9195, ma wyświetlacz o rozdzielczości qHD (prawdopodobnie Super AMOLED) i zagęszczeniu pikseli 240 ppi, co nie pasuje do wcześniejszych plotek, sugerujących 4.3-calowy ekran (4.3″ matryca qHD powinna mieć 256 ppi, jednak AnTuTu lubi przekłamywać ten parametr).

System operacyjny, który zgłasza benchmark, to Android 4.2.2. Najciekawszy jest jednak chipset, bo według AnTuTu znajdziemy tu Snapdragona 400 (dwa rdzenie Krait 200 o taktowaniu 1.7 GHz, 1.5 GB RAMu oraz grafika Adreno 305). Jeśli dane się potwierdzą, będzie to oznaczać, że Koreańczycy do Galaxy S4 mini zapakowali ten sam układ, co do smartbletu Galaxy Mega 6.3. Jeśli chodzi o pamięć flash, to program raportuje pojemność 5 GB, co oznacza, że S4 mini ma zaledwie 8 GB ROM.

Idąc dalej widzimy, że urządzenie zostało wyposażone w 8 MP i 2.1 MP kamery, czyli w dzisiejszych czasach standard jak na średnią, androidową półkę.

Jeśli tak dalej pójdzie, to jeszcze przed premierą poznamy wszystkie parametry Galaxy S4 mini. Przypominam, że w sklepach mają być dostępne aż cztery, różne wersje tego smartfona: I9195 ze wsparciem dla LTE, I9150 z chipem Exynos 5 (dwa rdzenie Cortex-A15 @ 1.6 GHz), I9192 z dual-SIM oraz I9198 przeznaczony na rynek chiński.

Galaxy S4 mini zostanie najprawdopodobniej pokazany 20 czerwca w Londynie. Samsung zresztą już teraz zaprasza wszystkich na tą konferencję.

Źródło: AllAboutSamsung.de