Samsung Galaxy S4 mini

Samsung Galaxy S4 mini trafia do przedsprzedaży w UK, jaka cena?

Samsung oficjalnie ujawnił model Galaxy S4 mini pod koniec maja, jednak zapomniał wspomnieć na temat przyszłej ceny tego urządzenia. Pewną wskazówkę co do kosztów, jakie będzie trzeba ponieść kupując S4 mini, daje nam brytyjski sklep Clove, który właśnie uruchomił przedsprzedaż „miniacza”.

Samsung Galaxy S4 mini

Jeśli macie znajomego w UK, lub sami tam przebywacie, to w Clove już w tej chwili możecie składać zamówienia na Galaxy S4 mini. Sklep w ofercie przedsprzedażowej wycenił ten smartfon na 390 funtów (z VAT), czyli w przeliczeniu na złotówki, jakieś 1958 zł (dostawa na początku lipca). Czy to dużo? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się automatycznie: tak, to horrendalnie wysoka kwota za tej klasy urządzenie!

Samsung Galaxy S4 mini dysponuje 1.7GHz, dwurdzeniowym procesorem (Samsung nie zdradził co to za chipset, jednak mamy tu najprawdopodobniej do czynienia ze Snapdragonem 400), 1.5GB RAM, 4.3″ ekranem qHD Super AMOLED, 8GB pamięci wewnętrznej oraz 8MP kamerą. Czy taka specyfikacja usprawiedliwia cenę prawie 2000 zł?

Oczywiście nie, bo za kwotę około 100 zł większą kupimy w Polsce takie flagowce, jak Galaxy S4 lub HTC One. Jaki jest więc sens przepłacać za Galaxy S4 mini? Pamiętajcie oczywiście, że cena podana przez Clove, ma charakter przedsprzedażowy. Mogę się więc założyć, że kiedy urządzenie wejdzie już fizycznie do sklepów, kwota ta będzie sporo niższa, jednak czy osiągnie próg opłacalności?

Źródło


  • Wiktor

    Hmm… Brak tylko wsumie wyswietlacza 720p. Procek (nowy) a zarazem dobry ramu przyzwoicie no i pamiec nie zadowala ale ujdzie takie mojevzdanie.